Вступ - "Тетчеризм" та "рейгономіка"

В ході здійснення економічних реформ в Англії та США починаючи з 80-х p. робилися рішучі кроки до відновлення саморегулювальних механізмів та обмеження державного регулювання.

У середині 70-х p. стало очевидним, що інфляція не є альтернативою безробіттю, а лише посилює його негативні наслідки, перетворює його на характерну та постійну ознаку. Політика більшості розвинених країн на цей час будувалася за принципом боротьби то з інфляцією, то з безробіттям з допомогою заморожування цін, нарощування бюджетного дефіциту та державного боргу, скорочення кредитів, збільшення податків.

Іще Хайєк колись писав, що в ситуації інфляції, що зростає, уряди мусять вибирати один із трьох можливих шляхів економічної політики: продовжувати підтримувати інфляційний курс доти, доки не настане повний хаос; установити контроль над зайнятістю та цінами, що тимчасово припинить інфляцію, але змінить характер економіки, зробить її централізовано-керованою; стримувати збільшення грошової маси, що призведе до зростання безробіття, виявить усі диспропорції в економічній структурі, породжені інфляцією.

Актуальність теми: М. Тетчер дала ім'я цілій епосі і це не можуть відкидати навіть ті, хто негативно до неї ставився. Тетчеризм - унікальне явище вже тому, що це єдиний "-изм" створений від імені британського прем'єр-міністра. Саме з цих причин вона та її діяльність викликають постійне зацікавлення у політологів, економістів, журналістів, і істориків, саме тому дослідженню її діяльності присвячена велика кількість праць.

Метою дослідження є вивчення соціально-економічних реформ, які були проведені урядом Маргарет Тетчер. З нашої мети випливають наступні завдання:

    * Охарактеризувати сутність "тетчеризму" * Проаналізувати соціальну політику неоконсерваторів, зокрема антипрофспілкове законодавство * Дати характеристику реформуванню "держави загального добробуту" * Розглянути процес приватизації, визначити її особливості Предметом дослідження є соціально-економічні реформи, які були проведені урядом Маргарет Тетчер.

Об'єктом дослідження є соціально - економічна політика уряду у 1979-1990 рр.

Похожие статьи




Вступ - "Тетчеризм" та "рейгономіка"

Предыдущая | Следующая