Біографія Маргарет Тетчер - "Тетчеризм" та "рейгономіка"

Маргарет Тетчер (у дівоцтві Робертс) закінчила Оксфордський університет у 1950 році. Була першою жінкою-головою університетської асоціації консервативної партії. У 1951 році вийшла заміж за підприємця Дениса Тетчера. 1953 року народила двійнят, яких назвали Керол і Марк. У 1954 році отримала свідоцтво адвоката. У 1959 році її обрано депутатом Палати громад. У 1961-1964 роках парламентський секретар міністерства пенсій і соціального забезпечення. У 1970-1974 роках Маргарет Тетчер була міністром освіти і науки в кабінеті Едварда Гіта. З лютого 1975 року -- лідер Консервативної партії.

У 1979 році стала прем'єр-міністром. На цій посаді Тетчер доклала максимум зусиль для реформування британської економіки і всього суспільства. Було приватизовано багато державних компаній з метою підвищення ефективності їх діяльності.

Прем'єрство Тетчер було найтривалішим у XX столітті. Навіть у XIX столітті довше, ніж вона, британський уряд очолювали тільки лорд Ліверпул і Гладстон (причому Гладстон не поспіль).

Після виходу у відставку написала книгу "Мистецтво управління державою". 26 червня 1992 Тетчер було надано титул баронеси (у своєму праві) й герб. Дама Ордену підв'язки. Постійний член Більдерберзького клубу.

За роки перебування на посту очільниці уряду Великої Британії Маргарет Тетчер завоювала репутацію "залізної леді": у її Кабінеті всю роботу було побудовано на чіткій ієрархічності, підзвітності й високій особистій відповідальності; вона була яскравою захисницею монетаризму, обмеження діяльності профспілок суворими рамками законів.

Наприкінці свого "правління" Тетчер поширила свою тверду політику на соціальну сферу -- вона заохочувала приватну освіту, введення платної медицини.

Критики політики кабінету Тетчер вказують на те, що внаслідок політики, яку вона провадила, посилився вплив центральної бюрократії. Окрім того, уряд зробив цілу низку помилкових кроків, чим значно зміцнив вплив тіньових капіталів на життя країни.

Похожие статьи




Біографія Маргарет Тетчер - "Тетчеризм" та "рейгономіка"

Предыдущая | Следующая