Біографія Рональда Рейгана - "Тетчеризм" та "рейгономіка"

Рональд Рейган (повне ім'я та прізвище Рональд Рейган, Ronald Wilson Reagan) - американський державний [en] діяч, 40-й президент США [USA] (1981-1989) від Республіканської партії, губернатор Каліфорнії (1967-1975), з 1937 до початку 1960-х років актор Голлівуду, радіоведучий, президент Гільдії кіноакторів Америки (1947-1952 і 1959).

Рональд Рейган народився 6 лютого 1911 року в Тампіко, штат Іллінойс. Його батьки, нащадки ірландських, шотландських і англійських переселенців, були небагатими людьми. Після закінчення Юрика-коледж поблизу Пеорії (Іллінойс), Рональд працював спортивним коментатором на радіо. Потім він вирішив спробувати щастя в Голлівуді. Високий, гарний, впевнений в собі хлопець, з досвідом роботи на радіо, не залишився без роботи на фабриці мрій.

З 1937 року Рейган постійно знімався в кіно, в основному, правда, в малобюджетних фільмах. Набути популярності на акторському терені йому так і не вдалося, хоча він і знявся більш ніж в п'ятдесяти фільмах. Набагато більших успіхів він добився по профспілковій лінії. У 1937 році для захисту прав акторів і регулювання їх взаємовідносин з роботодавцями була створена Гільдія кіноакторів Америки. У 1938 році Рейган вступив в Гільдію і взяв активну участь в її роботі. Він охоче виступав на зборах, працював у складі різних комісій і незабаром був обраний членом правління Гільдії кіноакторів. У 1940 році Рейган одружився на висхідній зірці Голлівуду актрисі Джейн Уаймен.

У грудні 1941 року США вступили в Другу світову війну (WorldWar II), Рональд був покликаний в армію і в 1942-1945 роках працював в органах інформації ВВС США. Після демобілізації Рейган повернувся в Голлівуд, був відновлений в правах члена правління Гільдії кіноакторів Америки, а в 1947 році обраний президентом Гільдії. Новий керівник профспілки акторів взяв активну участь в кампанії з "викриття фактів проникнення комуністів у Голлівуд", давав свідчення як свідок звинувачення в Комітеті з розслідування антиамериканської діяльності (1947), особисто був причетний до вигнання з Голлівуду ряду діячів кіно запідозрених в лівих поглядах. Пізніше стало відомо, що як таємний агент Рональд Рейган співпрацював з ФБР (Федеральне бюро розслідувань) і писав доноси на своїх колег. Незважаючи на настільки непривабливу діяльність і репутацію мракобіса, Рейгану вдалося міцно закріпитися в верхівці Гільдії кіноакторів, і він шість років обіймав посаду її президента. Останній раз він був обраний на цей пост в 1959 році перед відходом у велику політику.

На відміну від Рейгана артистична кар'єра його дружини Джейн Вайман розвивалася успішно. Вона знімалася в популярних фільмах, отримувала великі гонорари, а в 1948 році за участь у фільмі "ДжонніБелінда" була удостоєна призу "Оскар" за кращу жіночу роль. Однак в тому ж 1948 році їх шлюб розпався, діти Морін і Майкл залишилися з матір'ю.

Рональд Рейган важко переживав цей розрив. З дітьми він час від часу зустрічався, але відносини з Джейн були розірвані, навіть згадувати про колишню дружину при ньому вважалося неприпустимим. У березні 1952 році Рональд одружився вдруге, також з голлівудською актрисою НенсіДевіс (народилася Народилася 6 липня 1921 року в Нью-Йорку). Цей шлюб виявився щасливим і довговічним. Ненсі залишила честолюбні акторські мрії і присвятила себе родині. У 1952 році у подружжя народилася дочка Патриція, а в 1958 році - син Рональд Прескотт.

З роками Рональд Рейган став менше грати в кіно і все більше займався чисто адміністративною діяльністю. У 1951 році відбулася подія в значній мірі визначило майбутню долю Рейгана: компанія "Дженерал електрик" запросила його стати провідним серії телевізійних передач, покликаних сформувати позитивний образ компанії в очах мільйонів американців. Так Рейган став обличчям однієї з провідних американських компаній. Ця робота була пов'язана з частими поїздками на підприємства компанія по всім Сполученим Штатам; доводилося багато виступати на зборах акціонерів, місцевих бізнесменів. У своїх промовах Рейган звеличував американські цінності, таврував комуністів, виступав за свободу підприємництва і критикував федеральний уряд, яке, відірвавшись від реального життя, душило корпорації і простих американців непомірними податками. Привабливий і солідний, високий і стрункий, вміє триматися перед камерою, з професійної голлівудською посмішкою, Рейган міг справити позитивне враження як на велику аудиторію, так і на вузьке коло осіб у приватній бесіді. Недарма в англійській мові за ним закріпився епітет Great Communicator - "Великий майстер спілкування".

Рейгану стали радити зайнятися політикою, спробувати стати членом законодавчої палати якогось штату. Та й сам Арнольд був не проти спробувати себе на політичній ниві. Крім усього іншого, робота на "Дженерал електрик" добре оплачувалася, що дозволило Рейганом в 1956 році побудувати шикарний особняк у фешенебельному у фешенебельному частини Пасифік-Палісайдс, в передмісті Лос-Анджелеса.

В кінці 1950-х років Рональд Рейган виступав в каліфорнійському відділенні Демократичної партії - Голлівуд завжди був оплотом демократів. Але після обрання в 1960 році президентом США Джона Кеннеді, консерватори типу Рейгана виявилися в стані демократів не під масть, і в 1962 році Рейган став республіканцем.

Наступні роки були витрачені на зміцнення становища Рейгана в рядах каліфорнійських республіканців. В ході президентської виборчої компанії 1964 року майбутній президент Америки активно підтримував консерватірного кандидата від Республіканської партії БарріГолдоутера. Його емоційний виступ на підтримку Голдоутера транслювалося по телебаченню на всю Америку і створило Рейгану імідж одного з лідерів консервативного крила Республіканської партії.

Похожие статьи




Біографія Рональда Рейгана - "Тетчеризм" та "рейгономіка"

Предыдущая | Следующая