Вступ - Розробка алгоритму планування запасів

Стан і ефективність використання виробничих запасів, як самої значної частини оборотного капіталу - є однією з основних умов успішної діяльності підприємства. Розвиток ринкових відносин визначає нові умови їх організації. Інфляція, неплатежі й інші кризові явища змушують підприємства змінювати свою політику стосовно виробничих запасів, шукати нові джерела поповнення, вивчати проблему ефективності їхнього використання.

Створення виробничих запасів на підприємстві забезпечує безперервність виробничого процесу випуску продукції. При цьому, недолік виробничих запасів веде до несвоєчасного виконання договірних зобов'язань і відповідно до штрафних санкцій, недоодержанню частини доходів у результаті відмови від деяких замовлень. Разом з тим, їх надмірна величина вимагає значних джерел фінансування, що негативно позначається на показниках ефективності функціонування підприємства. Тому важливо створити на підприємстві ефективну систему керування виробничими запасами.

У радянський час керування запасами зводилося до централізованого матеріально-технічного забезпечення. Кожному підприємству було відомо ким, що й у якій кількості йому поставляється. З переходом до ринкової системи господарювання підприємство стало вирішувати проблеми закупівель ресурсів самостійно, що зажадало освоєння такої галузі економіки, як логістика.

Логістика запасів займає ключове місце в логістичній системі, як окремої організації, так і економіки в цілому. Забезпечення єдиного й безперервного процесу постачання всіх стадій виробничого процесу необхідними запасами в оптимальній кількості й заданій якості - найважливіша гарантія ефективного функціонування організацій і економіки регіонів.

Похожие статьи




Вступ - Розробка алгоритму планування запасів

Предыдущая | Следующая