Огляд проблеми планування виробничих запасів на підприємстві, Поняття, сутність і класифікація виробничих запасів підприємства - Розробка алгоритму планування запасів

Поняття, сутність і класифікація виробничих запасів підприємства

Алгоритмічний програмний складський запас

Поняття матеріального запасу є одним із ключових у логістиці. Узяте із природи сировина, перш ніж у вигляді готового виробу потрапити до кінцевого споживача, переміщається, з'єднується з іншими матеріалами, піддається виробничій обробці. Просуваючись по ланцюгу сировина (а згодом напівфабрикат і готовий продукт) періодично затримується, очікуючи своєї черги вступу в ту або іншу виробничу або логістичну операцію.

Матеріальні запаси - це виробництва, що перебувають на різних стадіях, і обіги продукція виробничо-технічного призначення, виробу народного споживання й інші товари, що очікують вступи в процес виробничого або особистого споживання [1].

Класифікація запасів необхідна для рішення двох завдань:

    1) Конкретизація об'єкта вивчення в рамках заданого матеріального потоку. 2) Керування запасами в рамках заданої логістичної системи.

Підходи до класифікації запасів на підприємстві різні. Найбільш повною представляється класифікація, наведена в роботі Романєєвой Є. В. [2] Дана класифікація містить у собі елементи класифікації Гаджинського [3], а також доповнена іншими ознаками класифікації, що дозволяє провести найбільш комплексну класифікацію запасів підприємства.

Класифікацію Романєєвої Є. В. представимо в графічній формі. Класифікація за місцем перебування й по виконуваних функціях представлена на рисунку 1.1.

види запасів за місцем перебування й виконуваної функції

Рисунок 1.1 - Види запасів за місцем перебування й виконуваної функції

види запасів за часом обліку

Рисунок 1.2 - Види запасів за часом обліку.

Наявність виробничих запасів обумовлено наступними причинами:

    1) Розривом у часі між моментом надходження матеріальних ресурсів і їхнім споживанням. Поставка сировини й матеріалів здійснюється, як правило, періодично, а їхнє споживання безупинно. 2) Невідповідністю обсягів поставки обсягам разового споживання. Обсяг поставки завжди більше разового споживання, що веде до утворення запасів [4].

Поряд з перерахованими вище причинами створення запасів, можна виділити й деякі інші [5]:

    - сезонні коливання цін; - порушення встановленого графіка поставок (непередбачене зниження інтенсивності вхідного матеріального потоку); - можливість коливання попиту (непередбачене збільшення інтенсивності вихідного матеріального потоку).

Похожие статьи




Огляд проблеми планування виробничих запасів на підприємстві, Поняття, сутність і класифікація виробничих запасів підприємства - Розробка алгоритму планування запасів

Предыдущая | Следующая