Apple IOS - Розробка програмного забезпечення для відтворення файлів мультимедіа для Windows Phone

Щоб ваш мобільний помічник міг виконувати свої завдання одного заліза й батареї недостатньо. Потрібна ще програмна начинка, яка забезпечить потрібний функціонал пристрою, тобто операційна система (ОС) та додатки (додатки). Так які ж мобільні ОС бувають і чим один від одного відрізняються?

ios 6 проти ios 7

Рис. 2.2. IOS 6 проти iOS 7

Напевно в світі залишилося зовсім мало людей, які не чули про плеєрах ставку, телефонах iPhone та інших чудових продуктах яблучної компанії, а більш допитливі розуми напевно чули і про IOS, операційну систему Apple, під якою працюють такі її продукти, як IPod Touch, iPhone і Ipad.

- Інтерфейс:

У момент появи першого iPhone інтерфейс був досить інноваційним для смартфона. Великі іконки на які легко і зручно натискати пальцем. Велика клавіатура, також зручними для пальців (пальцелюбівая). Кілька віртуальних робочих столів з іконками для організації додатків (додатків). Нічого зайвого. Тільки сторінки з іконками, ніяких вам меню або діалогових вікон.

інтерфейс iphone

Рис. 2.3. Інтерфейс iPhone

До речі, таке цікаве явище як док (док), віртуальна поличка, куди ставляться найбільш затребувані додатки, теж вперше було масово поширено в продуктах Apple,. Як бачите, в інтерфейсі IOS він теж є і може зберігати до 4 іконок.

Інтерфейс IOS стандартизований і не змінювався від версії до версії. Налаштувати його за своїм смаком, вам також навряд чи вдасться. Ви мало що можете змінити, хіба що зробивши втечу з в'язниці, про який мова піде нижче.

- Архітектура IOS:

IOS спроектована таким чином, щоб, по-перше, зробити систему стабільною, по-друге, знизити витрату електрики і продовжити життя акумулятора. Навіть якщо це означає, що доведеться відмовити від частини функціоналу і красивостей.

Кожна програма в IOS запускається в "пісочниці" (пісочниця), що виключає можливість впливу однієї програми на інші, як на рівні файлової системи, так і на рівні оперативної пам'яті. На практиці це означає, з одного боку, стабільність систем і те, що IOS не зависає, також якщо додаток App1 завершується некоректно (просто закривається саме по собі або чудить), це ніяк не вплине на роботу додатків App2 і App3 .

Ізоляція додатків сильно підвищує безпеку IOS, оскільки додатки можуть звертатися лише до файлів у своїй "пісочниці", так що ваші замітки ніяк не зможуть бути таємно або випадково відправлені, скажімо, в блог через додаток Livejournal App.

Однак, не обходиться без незручностей. Наприклад, якщо ви завантажили ролик з мережі через спеціальну "гойдалку" ви не зможете переглянути його, якщо в "гойдалці" ні функціоналу відео-плеєра. І перекинути файли з одного додатка в інше немає ніякої можливості.

Ще одна цікава особливість, цей поділ ресурсів. Запущеному додатку в IOS віддаються всі доступні ресурси, а всі інші програми закриваються. Ось чому таке явище як "гальма" можна вкрай рідко зустріти на пристроях Apple. Більш того, в стані коли всі програми закриті, можна бути впевненим, що " в тлі" не залишилося якогось сервісу, який з'їсть всю батарейку або викачає весь ліміт мобільного трафіку, поки ви обідаєте або спите.

Хоча стабільність та енергозбереження це дуже важливо, але в ряді випадків однозначність зводить нанівець всі плюси такого підходу. Уявіть собі, що ви спілкуєтеся по скайп-чату або через інший месенджер і вам присилають щось на кшталт "Привіт, я там прислав тобі на пошту презентацію...". На жаль, для того, щоб ви змогли дістатися до пошти вам доведеться закрити Skype, і відкрити пошту, потім все спочатку, але у зворотний бік. Точно також можна" докачувати" ролик з YouTube паралельно читаючи книгу або відправляючи твіт.

Втім, буде несправедливо не сказати про деякі виправдовують ситуацію моментах. Майже у всіх пристойних програмах для спілкування вбудовані браузери, що дозволять швидко переглянути надіслану посилання, це перше. Друге, майже всі програми, які написані в самій Apple, (браузер, будильник, пошта, замітки... ) можуть бути відкриті повторно і ви знайдете їх в тому вигляді, в якому залишили. І, зрозуміло, музику можна слухати завжди. Додаток ставку працює паралельно з будь-якими іншими, не використовують введення / висновок звуку (типу Skype).

У IOS 7 з'явилася-таки багатозадачність, тобто можливість запускати кілька додатків паралельно, однак вона працює не з усіма додатками і не завжди так, як треба.

Остання архітектурна особливість IOS це деякі непорозуміння. Так, не дивлячись на відмінну залізну начинку, IOS не підтримує передачу файлів через Bluetooth. Також не можна використовувати Bluetooth-гарнітуру для пристроїв IPod Touch, хоча є можливість приєднати провідний мікрофон. І того абсурдними, якщо підключити бездротові навушники, то працюють тільки кнопка старт / пауза, а тому / вперед такі дивацтва кілька збивають з пантелику.

- Програми IOS:

Для пошуку і установки додатків у Apple, є спеціальний сервіс, який називається AppStore (магазин додатків, якщо дослівно). Додатки бувають платними (від 0,99 до 900 $) і безкоштовними. Всі додатки, перш ніж потрапити в AppStore проходять перевірку на ідеологічну складову і нешкідливість для МО. Така санітарна обробка дозволяє уникнути шкідництва з боку розробників і захистити особисті дані (і гроші) користувачів від крадіжки.

Більшість додатків в AppStore не представляють інтересу і часто дублюють один одного. Одних тільки будильників можна знайти з півсотні, не кажучи вже про календарях, тижневиках і записних книжках. Однак, серед них є маса корисних, які допоможуть вам організувати свої справи, підкажуть, направлять і розважать, та й взагалі, бродити по AppStore майже також цікаво, як по справжньому магазину.

Крім AppStore також існує магазин Cydia. Cydia можуть користуватися ті, хто попередньо розблокував свій телефон через процедуру джейлбрейка. У Cydia можна знайти масу корисних додатків (як платних, так і безкоштовних), які не змогли потрапити в AppStore або ніколи туди не прагнули. Оскільки Apple, фільтрує додатки вельми прискіпливо, багато з програм змушені розміщуватися через цей альтернативний магазин. Втім, не буду псувати вам задоволення від дослідницької діяльності.

- Jailbreak и Unlock:

Не всі люди готові мириться з обмеженнями, які Apple, накладає на їхні пристрої. Зокрема при покупці телефону iPhone, ви, швидше за все, придбаєте його у оператора на умовах контракту або у перекупника, який продасть вам телефон, який був до цього придбаний через оператора.

Проблема полягає в тому, що за умовами поставки iPhone оператор зобов'язаний укласти з клієнтом дворічний контракт за яким клієнту слід виплачувати певну суму щомісяця за деяке число розмовних хвилин і мобільного інтернету. Більше того, ви не зможете перейти до іншого оператора зберігши за собою телефон, поки не закінчитися термін дії договору. Те ж правило поширюється і на роумінг. Коротше кажучи ви не можете використовувати телефон інакше як з сім-картою оператора, у якого придбали iPhone.

Втеча з в'язниці (втеча з в'язниці, дослівно) це процедура, що дозволяє отримати повний контроль над IOS, тобто встановлювати будь-які додатки, переглядати всю файлову систему, змінювати системні налаштування, а також активувати багатозадачність на iPhone 3G і IPod Touch 2-го покоління і багато іншого.

Однак, слід врахувати, що процедура суттєво впливає на стабільність пристрою і знижує рівень безпеки, крім того, акумулятор може почати розряджаються швидше.

- Взаємодія з ПК:

Пристрої під керуванням IOS 4 можуть працювати як з Mac'амі, так і з вікнами або Linux. Грустность полягає в тому, що якщо в Mac'ах Itunes - це стандартний додаток, то в Windows, вам доведеться завантажити близько 100Мб софта, щоб просто закачати музику в плеєр. Те ж саме стосується й інших операцій, таких як резервне копіювання, оновлення прошивки, синхронізація контактів і т. д. Без ITunes ви не зможете активувати свій iPhone або зареєструватися для роботи з AppStore. До речі, ваші налаштування і музика можуть бути синхронізовані тільки з ОДНИМ пристроєм, також як ваш пристрій може бути синхронізоване для роботи тільки з одним ПК.

Загалом, звучить не дуже, правда? Насправді з цим цілком можна жити, головне звикнути. З Linux справи йдуть трохи краще, як не дивно, ви можете працювати зі своєю музичною колекцією без всяких проблем через такі програми як Rhythmbox (стандартний плеєр Ubuntu), свої календарі та контакти можна синхронізувати через акаунт у Google, а додатки встановлювати через мобільний інтерфейс AppStore.

Похожие статьи




Apple IOS - Розробка програмного забезпечення для відтворення файлів мультимедіа для Windows Phone

Предыдущая | Следующая