Поняття інформаційної системи - Типи інформаційних систем

Інформаційна система - є сукупність організаційних, технічних, програмних та інформаційних коштів, об'єднаних на єдину систему для збирання, зберігання, обробітку грунту і видачі необхідної інформації, варта виконання заданих функцій.

Інформаційні технології (ІТ) міцно пов'язана з інформаційними системами, що є нею основний середовищем. Додавання до поняття "система" слова "інформаційна" відбиває чиєю метою є створення і функціонування.

Інформаційна система (ІВ) - це взаємопов'язана сукупність коштів, і методів ІТ, і навіть що використовуються зберігання, оброблення і видачі інформацією інтересах досягнення мети. Таке розуміння інформаційної системи припускає використання як основне технічного кошти переробки інформації ЕОМ і зв'язку, що реалізують інформаційні процеси та видачу інформації, необхідної у процесі рішень завдань з області.

ІВ (інформаційна система коштує) є середовищем, складовими елементами якої є комп'ютери, комп'ютерні мережі, програмні продукти, БД, люди, різноманітних технічні і програмні засоби зв'язку й т. буд. Хоча саме ідея ІС та деякі принципи їх організації виникли набагато раніше появи комп'ютерів, проте комп'ютеризація кілька десятків і в сотні разів підвищила ефективність ІС та розширила сфери їх застосування.

Реалізація функцій ІВ неможлива не повідомляючи яка орієнтована неї ІТ. ІТ може існувати й поза сферою ІВ. Отже, ІТ є ємним поняттям, відбиваючим сучасне уявлення про процеси перетворення інформацією суспільстві.

Залежно від конкретної області застосування ІВ можуть дуже різнитися за своїми функцій, архітектурі, реалізації. Можна виділити основні властивості, що є загальними всім ІВ.

Основні властивості інформаційних систем:

    - структура ІВ, її функціональне призначення повинні відповідати поставленим цілям; - виробництво достовірної, надійної, на часі і систематизованої інформації, заснованої використання БД, експертних систем і баз знань; - оскільки будь-яка ІВ варта збору, збереження і обробки інформації, то основі будь-якого ІВ лежить середовище збереження і доступу до даних. Середовище мають забезпечувати рівень надійності збереження і ефективність доступу, які відповідають області застосування ІВ; -ІВ повинна контролюватися людьми, ними розумітись і використовуватися відповідно до основними принципами, реалізованими як стандарту підприємства на ІВ. Інтерфейс користувача ІВ може бути легко розуміємо на інтуїтивному рівні.

У межах будь-який організації можна назвати управляючу частина, складову разом систему управління. Вплив обох частин системи управління друг на друга ввозяться формі передачі інформації.

Отже, у системі керування завжди присутній замкнутий інформаційний контур.

Інформаційний контур разом із засобами збору, передачі, опрацювання і збереження інформації, ні з персоналом, що забезпечує такі дії, утворюють інформаційну систему організації.

Мета функціонування інформаційної системи організації -

Це виготовлення потрібної в організацію інформації та створення інформаційного та програмах технічної середовищ реалізації управління інформацією.

Усі перетворення інформацією інформаційної системі здійснюються з допомогою інформаційних технологій.

Інформаційна система є середовищем для реалізації інформаційних технологій.

Інформаційна технологія - система методів та способів збору, передачі, накопичення, обробки, зберігання, уявлення та використання інформації.

Інформаційна технологія у сфері економіки та управління дозволяють переробляти вихідних дані в стратегічну і оперативну інформацію механізму прийняття рішень з допомогою апаратних і програмних засобів з досягнення оптимальних ринкових параметрів об'єкта управління.

Інформаційна технологія реалізується у автоматизовано і традиційному (переважно у паперовому) видах.

Автоматизована технологія передбачає існування комплексу відповідних технічних засобів що реалізують інформаційний процес і системи управління цим комплексом технічних засобів[820].

Сучасна комп'ютерна інформаційна технологія це технологія з дружнім інтерфейсом роботи користувача, яка використовує персональні комп'ютери і телекомунікаційні кошти на доступу до віддаленим баз даних, і програмам.

Похожие статьи




Поняття інформаційної системи - Типи інформаційних систем

Предыдущая | Следующая