Вступ - Інтернет, як сучасний метод збору первинної інформації

Зовнішньою основою для будь-яких маркетингових дій і тим паче дослідження є інформація. Як стверджує більшість маркетологів, інформаційна робота складає від однієї третьої до половини всього об'єму маркетингової діяльності. По оцінкам деяких західних спеціалістів, відсутність відповідної системи інформаційних зв'язків в нашій країні обходиться суспільству щорічно у колосальну суму--80-90 млрд. грн. втрат.

Інформація у маркетингу буває первинною та вторинною. Первинну інформацію частіше всього отримують у результаті спеціальних польових (ринкових) досліджень і моделювання, що здійснюються у будь-якому випадку із спеціальною ціллю вирішити дану конкретну маркетингову проблему. [8.56]

Вторинна інформація -- це або дані, отримані із інших (зазвичай зовнішніх) джерел, або особиста інформація, раніше отримана з іншого приводу, з іншими цілями. Така дослідницька інформація загалом оперативна, обходиться недорого та її легко отримати. Також дослідники, які зневажливо відносяться до вторинних даних є недалекоглядними. Однак, такі дані мають свої визначені недоліки і рідко забезпечують повне рішення проблеми дослідження. Одиниці вимірювання чи категорії представлених даних можуть бути невірними, дані можуть майже зістаритись до моменту опублікування, можуть бути неповними і т. д. Коли зустрічаються такі умови, досліджувач, зрозуміло, звертається за допомогою до первинних даних. [4.236].

Первинна інформація є нібито замінником вторинній. Тому маркетологам важливо оперувати як вторинною так і первинною інформацією.

В даній курсовій роботі я ставлю за мету розглянути суть та значення первинної інформації, порівняти її головні переваги та недоліки із вторинною, виявити обставини та методи її використання. Також я вважаю за необхідне більш детально розглянути один із методів збору первинної інформації як Internet, виявити його недоліки та переваги застосування при маркетингових дослідженнях.

Тему для написання моєї курсової роботи я вибрав, виходячи із її актуальності та необхідності у діяльності підприємств, а також суспільства в цілому.

Похожие статьи




Вступ - Інтернет, як сучасний метод збору первинної інформації

Предыдущая | Следующая