Порядок заповнення інформації про внутрішньогосподарські пристрої - Розробка графічної частини проекту землеустрою засобами геоінформаційних систем

Розглянемо порядок заповнення інформації про внутрішньогосподарські пристрої земельних ділянок. Для всіх ділянок несільськогосподарського призначення інформація, яка характеризує внутрішньогосподарський устрій, знаходиться в закладці "План", головного вікна програми. Для інших ділянок (що містять інформацію про грунтової характеристиці) інформацію необхідно вносити в закладці "агрогруп".

Перед тим як приступити до створення плану земельної ділянки, створіть ділянку. Для того щоб не затримувати формування плану інформація про ділянку може бути мінімальна, тобто наприклад, заповнений адреса ділянки. Якщо ділянка вже існує, тоді виберіть його зі списку ділянок в закладці "Дільниця", навівши на нього курсор і натиснувши ліву кнопку мишки.

Після того, як ділянка створений, необхідно внести координати ділянки, для цього треба зайти в закладку "Координати". При заповненні вручну, можете заповнювати на даному етапі тільки координату Х і Y, а також, якщо є висота і виміряних відстані. Колонки "т.№" і "н. т." формуються автоматично. Перша є номером для сортування координат, а друга номером для відображення на малюнку. При заповненні координат ділянки необхідно пам'ятати, що для правильного підрахунку площ, необхідно щоб контур починався і закінчувався однієї і тієї ж координатою і номером точки "н. т.". Нумерація точок "н. т." бажано щоб не повторювалася, крім природно замикаючих точок. Тобто якщо ділянка складається з двох і більше частин, тоді координати заповнюються в такому порядку 1,.., n, 1, n + 1,.., n + n, n + 1. (1,2,.., 5,1,6,7,.., 25,6 і т. п.). Якщо ділянка має вкраплення стороннього землекористування, то контур ділянки вносите за годинниковою стрілкою, а вкраплення проти годинникової стрілки. Виміряних відстані заповнюються, починаючи з другої координати проміру.

Для виконання розрахунків можна в координати ділянки скидати будь-яку кількість точок. Після виконання розрахунків зайві точки можна видалити зі списку.

Якщо координати точок знаходяться в форматах розуміються програмою, тоді можете скористатися верхнім меню "Імпорт".

Більш докладний опис заповнення координат дивіться в присвячених цій темі розділах.

Створивши ділянку або вибравши його зі списку існуючих, натисніть на закладці "План". У відкрилася закладці з'являться три таблиці. Перша зліва, містить перелік об'єктів плану, друга - координати відображення умовних позначень об'єктів плану і, нарешті, в третій - координати кожного об'єкта. Під першими двома таблицями знаходиться інформація, яка містить параметри об'єктів плану.

Для створення нового об'єкта плану, натисніть на першій таблиці праву кнопку мишки, після цього в підменю позицію "Створити".

Розглянемо тепер детально інформацію, що характеризує об'єкти плану, для чого натисніть редагування поточного об'єкта.

У верхній частині вікна "Зміна параметрів плану земельної ділянки" знаходиться коротка інформація про земельну ділянку та власника (користувача). Нижче інформаційної частини знаходяться дві закладки "План" і "Координати". Закладка "План" містить загальну інформацію про об'єкти, а також параметри відображення. У закладці "Координати" - координати плану і координати умовних позначень плану, активні тільки для перегляду.

У осередок "Найменування об'єкта" в закладці "План", вноситься найменування об'єкта для відображення в звітних формах.

"Тип угідь" вибирається зі списку відповідного формі 6Зем.

"Функціональне призначення" - вноситься функціональне призначення об'єкта і використовується при формуванні поземельної книги.

"Поштова адреса" - заноситься поштову адресу об'єкта.

Осередок "Кадастровий номер" ділиться на три частини. Перша є номером коду куди і береться автоматично з параметрів власника в закладці "Право власності (користування)". У другій заноситься номер кадастрової зони, кварталу і ділянки. Заповнюється одним номером без роздільників (зона 00, квартал 000, дільниця 0000). В останній комірці заповнюється номер споруди і її частина без роздільників (номер 000, частина 0000).

"Кількість поверхів" заповнюється для забудованої території.

"Умовні позначення", це текст, який буде відображатися при формуванні зображення внутрішньогосподарського плану ділянки.

"Буферна зона, м" заповняться тільки для лінійних і точкових об'єктів.

"Вартість об'єкта" заповнюється при наявності даних по довідці БТІ, експертну грошову оцінку або з договору купівлі-продажу.

"S, м2" площа об'єкта, яка розраховується автоматично при промальовуванні об'єкта. Якщо координати плану відсутні, тоді площу необхідно внести вручну.

"Шрифт" використовується для зміни шрифту відображення умовних позначень об'єкта. За замовчуванням використовується "Arial Cyr".

"Заливка" використовується для заливки заданим кольором об'єкта. На малюнку заливка відображається тільки при умови, що увімкнено "Смежества кольором" в меню "Відображення".

"Тип лінії" використовується для відображення контуру об'єкта суцільною лінією, великим пунктиром, дрібним пунктиром або без лінії.

"Територія" для будівель і споруд ставиться як забудована, а для інших немає. Даний параметр використовується при формуванні поземельної книги.

"Тип", мається на увазі тип об'єкта замкнутий полігон, точка або лінія. За замовчуванням "Тип" має значення типу об'єкта "полігон".

"Стиль заливки" використовується для визначення стилю заливки. При виборі позиції "багаторічні насадження", всередині контуру будуть відображені кружечки.

Після заповнення інформації про поточний об'єкті в закладці "План", натисніть кнопку "Зберегти".

Створивши запис об'єкта, заповніть в третьому вікні координати даного об'єкта. Порядок заповнення координат такий же, як і для координат ділянки, тільки в цьому списку відсутня інформація про виміряних відстанях.

Координати можуть бути також імпортовані за допомогою меню "Імпорт" як з зовнішніх даних, так і внутрішніх, наприклад, координат ділянки або іншого плану. Виконується імпорт координат з існуючих в базі GIS об'єктів за допомогою вікна "Імпорт з Pts, Txt, Dbf, In4, Sdr, Wor, Art, Xyz" (Ctrl + I). Вийти у вікно імпорту можна як за допомогою головного меню програми "Імпорт", так і натиснувши праву кнопку мишки на списку координат, підміню "Імпорт". Дане вікно можна також охарактеризувати і буфером обміну. В даний вікно можна вважати координати поточного ділянки, плану або грунтової характеристики, а потім зберегти в поточний ділянку, план або грунтову характеристику. Для виконання цих операцій використовуйте меню "Вважати зі списку" і "Зберегти". За замовчуванням, координати будуть збережені після останньої координати в списку, куди будуть вони додані.

Якщо необхідно, то можете в меню "Установки", "Збереження в список координат" вибрати збереження "після поточної координати" або "між координатами".

Після того, як заповнили координати плану, натисніть в меню "План" підміню "Перегляд конфігурації плану". В результаті буде розрахована площа об'єкта, обчислені відстані і додана, при її відсутності, координата для відображення умовних позначень плану. Під умовними позначеннями мається на увазі площа плану, а також текст з осередку "Умовні позначення".

Внутрішньогосподарський план заповнюється таким чином, щоб вся ділянка була вкрита об'єктами, тобто площа ділянки повинна збігатися з сумарною площею об'єктів. Якщо план складається з одного об'єкта, то необхідно створити один об'єкт, в плані, і скинути в нього координати ділянки. Для того щоб уникнути помилок при підрахунку сумарної площі об'єктів і плану, а також для коректного формування обмінного файлу, контур ділянки повинен мати всі точки дотику з межами об'єктів плану.

Крім вище описаного площа при підрахунку може бути округлена до певного знака, який задається в меню "Сервіс", підменю "Установки системи", закладка "Розрахунки", параметр "Площа, інших (округлення до знака після коми)". Округлення до знака після коми також є параметром для відображення при формуванні малюнка.

Після заповнення з меню "Друк" можна роздрукувати "Відомість обчислення площ контурів" і "Відомість координат плану". Крім цього, при перегляді конфігурації об'єкта з меню "Друк" можна роздрукувати зображення плану.

Параметри плану беруть участь також при формуванні кадастрового плану в вікні "Паювання і друк звітних форм у форматі А3", поземельної книги, експорті в ArcVew, ПК РЗЗ, обмінний файл формату In4 і т. п.[2].

Похожие статьи




Порядок заповнення інформації про внутрішньогосподарські пристрої - Розробка графічної частини проекту землеустрою засобами геоінформаційних систем

Предыдущая | Следующая