Функції модуля реєстрації, ідентифікації та аутентифікації - Розробка та дослідження засобів ідентифікації, аутентифікації і надання прав доступу до інформації на носіях

Програмний алгоритм аутентифікація користувач

При запуску програми першим вікном буде вікно авторизації (Див. Рис. 1.1.). В цьому вікні є можливість перейти до форми реєстрації (Див. Рис. 1.2.), де користувач має змогу зареєструвати свій логін. По умовчанню новому зареєстрованому логіну надається права "R", що дозволяють користувачу користуватися усіма логічними дисками окрім системного, але лише в режимі "читання". По умовчанню програма реєструє користувача "admin", який має усі права і допуск до усіх локальних дисків.

При реєстрації данні про новий логін заносяться в файл Users. txt в основному каталозі програми.

Для реалізації можливості реєструвати користувача було створено клас Users, код якого є можливість подивитися в додатку.

вікно авторизації

Рис. 1.1. Вікно авторизації

вікно реєстрації

Рис. 1.2. Вікно реєстрації

Перше вікно програми (Див. Рис. 1.1.) дозволяє користувачу авторизуватися шляхом проходження ідентифікації на основі одностороннього "Рукостискання" з використанням елементарних математичних функцій: запит комп'ютера - X, відповідь користувача - Y = F (X). Програма генерує випадкових два числа - "a" та "x", та розраховує правильну відповідь використовуючи функції Log (a*x).

При загрузки першої форми, проводиться занесення даних користувачів з файлу в Users. txt в каталог програми, з якого в надалі буде виконуватися другий етап ідентифікації та авторизації методом порівняння логіну користувача і відповідному до нього паролю. Реєстрація користувача "admin" прописано в самому коді програми.

Запит до запису користувача в файлі Users. txt має шаблон у вигляді:

<Логін користувача>;<Пароль користувача> -<Права логіна>

У разі введення не вірних даних, на екрані з'явиться вікно з зробленою помилкою (Див. Рис. 1.3. та Рис. 1.4.) та згенерує нове питання.

помилка вводу не правильної відповіді на питання

Рис. 1.3. Помилка вводу не правильної відповіді на питання

помилка вводу не правильного паролю чи логіну

Рис. 1.4. Помилка вводу не правильного паролю чи логіну

У разі введення правильних даних, відриється трете вікно програми (Див. Рис. 1.5.). В якому користувач має змогу передивитися усі доступні для нього локальні диски. За умовчанням лише адміністратор має допуск до системного диску та форми керування користувачами (Див. Рис. 1.6.), в якій він може змінити права користувача або видалити його. Якщо користувачу надати права адміністратора, "А", то він отримає доступ до системного диску, але вікно управління користувачами буде закрита для нього.

При виборі диску чи папки в формі програми, в неї загрузиться каталог доступних папок. Уразі двійного кліку по вибраному диску чи папці - програма відкриє його в звичайному "Проводнике".

вікно роботи з локальними дисками

Рис. 1.5. Вікно роботи з локальними дисками

Рис. 1.6. Вікно керування користувачами

Похожие статьи




Функції модуля реєстрації, ідентифікації та аутентифікації - Розробка та дослідження засобів ідентифікації, аутентифікації і надання прав доступу до інформації на носіях

Предыдущая | Следующая