ПОСТАНОВКА ЗАВДАННЯ, ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА ПЕРЕДАЧІ І СТУПЕНЯ АСТАТИЗМУ СИСТЕМИ, ПОБУДАВА ЛОГАРИФМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ВИХІДНОЇ ЧАСТИНИ СИСТЕМИ - Система автоматичного регулювання (САР)

Для розробки задається передавальна функція незмінною частини системи регулювання, задавальна дія, чисельне значення статичної помилки, часу регулювання та перерегулювання :

,

Де: - коефіцієнт передачі;

- Постійні часу.

Задавальний вплив має вигляд

.

За вихідними даними визначити передавальну функцію коригувальної ланки, яке необхідно ввести в структурну схему САР для досягнення заданих показників якості, вибрати електричну схему коригувальної ланки і розрахувати її параметри.

Для реалізації управління на базі ЕОМ необхідно отримати дискретну передавальну функцію коригувальної ланки і привести алгоритм управління в дискретному вигляді.

ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА ПЕРЕДАЧІ І СТУПЕНЯ АСТАТИЗМУ СИСТЕМИ

Вираження помилки для задавального впливу

.

Де - задавальне значення.

Щоб помилка не перевищувала заданого значення, повинні дотримуватися умови

.

ПОБУДАВА ЛОГАРИФМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ВИХІДНОЇ ЧАСТИНИ СИСТЕМИ

Передавальна функція вихідної частини системи буде мати вигляд

.

Визначаємо частоти що сполучають і записуємо їх у порядку зростання

Побудова частотних характеристик робимо розмітку логарифмічною шкали частот (осі абсцис) відповідно до закону (декадах) і шкали амплітуд (осі ординат) в дБ.

Розмітивши шкалу частот, відкладаємо на ній частоти

Знаходимо дБ і відкладаємо її на вертикалі = 1. Через отриману точку проводимо низькочастотну асимптоту ЛАЧХ, що представляє собою при під нахилом 40дБ.

У точці перетину цієї прямої з вертикаллю нахил ЛАЧХ змінюється на -20 дБ / дек - це відбувається тому, що ланки апериодична. У наступній точці сполучення нахил змінюється на -20 дБ / дек. У наступній точці сполучення нахил змінюється на -20 дБ / дек.

.

Похожие статьи




ПОСТАНОВКА ЗАВДАННЯ, ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА ПЕРЕДАЧІ І СТУПЕНЯ АСТАТИЗМУ СИСТЕМИ, ПОБУДАВА ЛОГАРИФМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ВИХІДНОЇ ЧАСТИНИ СИСТЕМИ - Система автоматичного регулювання (САР)

Предыдущая | Следующая