ВИСНОВКИ - Рекреаційні ресурси Верховинського району (Івано-Франківська область)

Провівши дослідження, що засвідчують особливу актуальність вивчення рекреаційно-туристичних ресурсів з метою оптимізації їх використання, ми можемо сформувати ряд узагальнюючих висновків:

1. Визначили особливості фізико-географічного положення, і виявили, що є велика кількість привабливих рекреаційних об'єктів, тому на даній території можна проводити пішохідний туризм для подолання різних за складністю маршрутів, займатись лижним туризмом, спортивними іграми, спортивним орієнтуванням, екологічним туризмом для вивчення навколишнього середовища, фізичного розвитку і пізнання. Враховуючи кліматичні умови можна займатись лижним спортом, купанням на різноманітних водних об'єктах, збиранням ягід і грибів, велотуризмом. До одних зі видів відпочинку можна віднести екскурсії і прогулянки які можна проводити не залежно від пори року.

Поверхневі води також належать до рекреаційних ресурсів, тому вони є придатними для відпочинку населення. До них відносяться пляжно-купальний відпочинок, рибалка, водний туризм, рафтинг. Особливості регіону зумовили формування багатого рослинного та тваринного світу. На території створені НПП які є необхідними для пізнавальної рекреації, екскурсійного туризму а також збиранням лікарських рослин. Зважаючи на різноманіття тваринного світу можна займатись мисливством та рибальством.

    2. Охарактеризували природні об'єкти Верховинського району і виявили, що територія є одним із найчистіших в області, а можливо і в Україні з точки зору стану довкілля. Мережа природно-заповідного фонду в районі нараховує 18 заповідних об'єктів загальною площею 16 189 га. В тому числі: "Карпатський природний національний парк", гідрологічна пам'ятка природи державного значення "Висяче болото", пам'ятка природи місцевого значення, заповідні урочища, гідрологічний заказник місцевого значення "Ріка Чорний Черемош", ландшафтний заказник місцевого значення "Чивчино-Гринявський", геологічна пам'ятка природи місцевого значення "Писаний Камінь". Також зустрічається і велика кількість історико-культурних об'єктів, та пам'яток архітектури. 3. Проаналізувавши особливості складання туристичних маршрутів, було виокремлено основні, а саме: маршрут "По Чорногірському високогір'ю", Гринявських горах, Кострицькому хребту, Покутських Карпатах, Чивчинах і Чорногорі, льодовикових карах Чорногори, Несамовитого озера і вздовж Чорногори через Костричу. 4. Дослідження природних та історико-культурних рекреаційних ресурсів Верховинського району засвідчило значний рекреаційний потенціал, а значить і перспективу розвитку рекреаційно-туристичного комплексу. Незважаючи на недостатню дослідженість, перед Верховинщиною відкриваються великі перспективи з організації різних видів туризму.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ - Рекреаційні ресурси Верховинського району (Івано-Франківська область)

Предыдущая | Следующая