Техногенне та антропогенне навантаження - Вивчення ландшафтів України та шляхів їх раціонального використання

На території області нараховується біля 700 підприємств, установ і організацій, виробнича діяльність яких пов'язана з утворенням промислових та побутових відходів. В середньому на території області щороку в поверхневих сховищах накопичується біля 1 тис. т промислових відходів І-ІІІ класів небезпеки. Обсяг накопичення промислових відходів цих класів небезпеки станом на 1.01.2007 р. становить 10432,843 т.

З усієї маси особливо небезпечних відходів, що утворюються в області, лише біля 2 % повторно використовуються або знешкоджуються. Ймовірний чинник впливу на навколишнє природне середовище - небезпечні відходи, серед них найнебезпечнішими є важкі метали, нафтовідходи, непридатні до застосування пестициди. Станом на 1.01.2008 р. в області нараховується близько 112,858 т непридатних і заборонених до використання пестицидів та агрохімікатів, з них 78,534 т затарено в 107 бетонополімерних контейнерів, 34,324 т зберігається в пристосованих приміщеннях.

Серед основних екологічних проблем, пов'язаних з утворенням та розміщенням небезпечних промислових відходів, слід виділити такі:

    - у відвалі ВАТ "Рівнеазот" на площі 58 га заскладовано 15,4 млн. т фосфогіпс - дигідрату; - у відвалі ТОВ "Волинь-шифер" на площі 2,5 га заскладовано 116.455 тис. т азбестоцементних відходів.

Залишається гострою проблема екологічно безпечного поводження з побутовими відходами. Станом на 01.01.2008 р. загальна кількість полігонів та звалищ твердих побутових відходів в містах та селищах області складає 21 одиницю, в тому числі - 4 перевантажених. На полігонах та звалищах області захоронено понад 20 млн. м3 відходів. Загальна площа полігонів та звалищ становить 111,2 га.

На сьогодні одним із основних способів видалення твердих побутових відходів є їх захоронення на сміттєзвалищах, що, в переважній більшості, не відповідають санітарно-екологічним вимогам. На сьогодні в м. Рівне, Дубно, Сарни вирішується питання щодо будівництва заводів з сортування та переробки твердих побутових відходів. Разом з тим, в області вивчається інноваційна розробка (патент України №25546), що передбачає екологізацію сміттєзвалищ на стадії проектування, експлуатації діючих та відпрацьованих полігонів твердих побутових і промислових відходів з використанням місцевих природних мінералів, яким є целіт-смектитовий туф.

Похожие статьи




Техногенне та антропогенне навантаження - Вивчення ландшафтів України та шляхів їх раціонального використання

Предыдущая | Следующая