Сірі лісові грунти лісостепової зони - Основи грунтознавства

Лісостепова зона знаходиться між тайгово-лісовою і степовою зонами. Загальна площа її складає близько 150 млн. кв. км, чи 3,9% усієї площі. Сірі лісові грунти займають приблизно 60 млн. га.

У цій перехідній смузі сприятливі умови складалися як для листяних лісів, так і для лучно-степової рослинності. Тому в пропілом ландшафт лісостепу характеризувався чергуванням лісових масивів і великих ділянок лугових степів, серед яких були розкидані острівні ліси -- гаю.

Лісостеп простирається у виді суцільний, але нерівної смуги через усю територію європейської частини, починаючи від радянсько-румунської границі до Уральських гір. На схід Уральських гір лісостеп знову з'являється в межах Західно-Сибірської низовини і простирається аж до Алтаю, що обходить з півночі. На схід лісостеп представлений окремими островами, з яких найбільш великими є Кузнецький, Мінусинский, Ачинський, Канський, Іркутський, Селенгінський і Нерчинський масиви.

Південна границя лісостепу проходить приблизно по лінії Кишинів -- Кременчук -- Полтава -- Харків -- Саратов -- Куйбишев -- Бугуруслан -- Стерлітамак. У Зауралля ця границя проходить трохи південніше Челябінська на Петропавловськ -- Омськ -- Новосибірськ -- Барнаул.

Лісостепові ландшафти також зустрічаються й у тайгово-лісовій зоні ("ополья") і серед степової зони (лісостеп Донецького кряжа).

Похожие статьи




Сірі лісові грунти лісостепової зони - Основи грунтознавства

Предыдущая | Следующая