ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ І ХАРАКТЕРИСТИКА ПАРФУМЕРНО-КОСМЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ, ІНСТРУМЕНТІВ І ОБЛАДНАННЯ, ПОТРІБНИХ ДЛЯ ВИКОНАННЯ СТРИЖКИ ТА ФАРБУВАННЯ - Зачіска креативна чоловіча на короткому волоссі

Для виконання тих чи інших операцій з обробки волосся потрібні різні інструменти, пристрої та парфумерно-косметичні засоби.

Інструменти - це знаряддя праці перукаря, що застосовуються для виконання різноманітних операцій з волосся. Усі інструменти, що використовують для обробки волосся, мають своє призначення, й у зв'язку з цим їх можна розділити на такі групи:

    - інструменти для розчісування волосся; - ріжучі інструменти для стрижки волосся; - інструменти й пристрої для укладання волосся; - інструменти для завивки волосся.

Інструментами для розчісування волосся є гребінці та щітки. Гребінець є головним і необхідним інструментом перукаря. Адже якщо розглянути всі операції з обробки волосся, то ми побачимо, що без нього неможливе виконання жодної операції.

Гребінець складається з обушка та зубців, розрізняються за довжиною, шириною, частотою та розміром зубців. Вони бувають:

    - металеві - алюмінієві та дюралеві; - неметалеві - з пластмаси, капрону, кістки, силікону тощо.

Найпоширеніший вид інструменту - пластмасові гребінці.

Усі види гребінців, використовуваних у практиці, можна розділити на чотири групи:

    - комбіновані гребінці, на робочій поверхні яких половина рідких і половина частих зубців; - однорідні гребінці мають по всій поверхні однакове розташування зубців - або тільки з рідкими, або тільки з частими зубцями; - гребінці з гострою ручкою (хвостиком), якими зручно розподіляти волосся на пасма чи працювати ними під час накручування на бігуді, коклюшки; - зі звичайною ручкою, яка може бути заокруглена або у вигляді "вилочки". Першим гребінцем користуються при фарбуванні волосся, другим - при укладанні.

Для виконання чоловічої стрижки застосовується комбінований гребінець. Для причісування й укладання волосся, а також для масажу шкіри голови та коренів волосся застосовуються щітки. Залежно від свого призначення щітки поділяються на:

    - плоскі - для розчісування волосся та масажу голови; - круглі "брашинг" - для укладання волосся феном, формування локонів; - плоскі каркасні "бомбаж" - для укладання волосся феном; - щітки-шари - для укладання феном довгого волосся.

Для укладання феном чоловічої зачіски застосовується плоска каркасна щітка "бомбаж".

При стрижці волосся необхідно користуватися спеціальними перукарськими ножицями. Вони бувають прямі (прості) та зубчасті - філірувальні, прапорні.

Ножиці виготовляють з високоякісної легованої сталі з антикорозійним покриттям із хрому, титану тощо. Сучасні зразки ножиць передбачають антиалергійне покриття.

Філірувальні ножиці застосовують для проріджування волосся. Вони бувають однобічні й двобічні з різною формою та частотою зубців.

Прапорні ножиці застосовують для одночасної стрижки й філірування волосся. Прямі ножиці, які застосовуються у курсовій роботі, призначені для стрижки, окантування, тушування. Також ними можна філірувати волосся, підстригати вуса і бороди.

Обидва полотна ножиць прямі і ріжучі, бувають з мікрона січкою, алмазним напиленням або без них. Ножиці можуть мати полотна завдовжки 4,5-6 см, гостру або тупу форму кінців, обмежувач, упор-підсилювач на кільці для мізинця.

У роботі над розробленою креативною стрижкою використовують електричні пристрої - це машинка для стрижки волосся та фен для укладки волосся у зачіску.

Машинкою виконують первинну обробку волосся перед стрижкою ножицями. Стрижку здійснюють по сухому волоссю, рухаючись проти росту волосся від крайової лінії росту. Машинка у комплектована насадками, які дозволяють стригти волосся на різну довжину.

У наш час без ручного фена не можливо обійтися при укладанні зачісок. Він застосовується як в чоловічих зачісках, так і в жіночих, тому що за його допомогою особливо зручно сушити й укладати коротке волосся.

Для виконання різних операцій при сушінні чи укладанні волосся є спеціальні насадки, які можна легко змінювати під час роботи. Насадки бувають у вигляді: гребінця; щітки; щипців; форсунки з повздовжньою щілиною (соплом); дифузора.

Для виконання чоловічих зачісок призначена насадка у формі форсунки.

Також існують інші допоміжні пристосування для перукарських робіт у курсовій роботі:

    - перукарська білизна, яка призначена для захисту клієнтів від зстриженого волосся, хімічних речовин. До неї належать: рушники, серветки, пелерини, пеньюари, комірці; - пульверизатор для зволожування волосся при стрижці, укладанні; - мисочка для приготування барвника; - пензлики для розведення і нанесення барвника; - гумові рукавички для захисту рук від дії хімікатів.

У роботі над чоловічою зачіскою використовуються такі парфумерно-косметичні засоби як шампунь та засоби для укладання волосся, зокрема це: пінка, віск та лак для волосся сильної фіксації.

Миття голови та волосся виконується за допомогою шампуню. До складу шампуню входять поверхнево-активні речовини, які виконують функцію чищення: зв'язують у процесі миття часточки бруду і жиру та видаляють їх з волосся разом з піною. Шампунь не просто очищує, а й поліпшує стан волосся, робить його м'яким, полегшує укладання. Пошуки нових засобів для догляду за волоссям призвели до значного поліпшення їхньої якості. Шампуні випускають для волосся різних типів, для універсального та щоденного користування.

До косметичних засобів для укладання волосся належать лаки (спреї), пінки (муси), гелі, воски, лосьйони, моделюючі креми. Більшість препаратів для укладання волосся містять вітамінні додатки та фільтри для ультрафіолетових променів, захищають волосся, зберігають його пружність, еластичність, блиск.

У курсовій роботі при укладанні волосся використовується пінка, віск і лак.

Пінка для укладання надає волоссю об'єму, пишності, еластичності. Волосся не склеюється і легко розчісується.

Віск актуальний для створення зачіски на короткому волоссі. Він допомагає сформувати пасма, надає волоссю гнучкості, блиску.

Лак для волосся - це засіб для заключної фіксації зачіски. Він укриває волосся тоненькою плівкою, яка захищає його від впливу навколишнього середовища, добре зберігає форму зачіски, надає пишності, шовковистого блиску.

Під час роботи з клієнтами необхідно пам'ятати про заходи безпеки під час роботи з електрообладнанням та інструментами і запобіжні заходи з охорони праці в перукарні.

Саме головне проводити знезараження інструментів, яке спрямоване на запобігання поширенню хвороботворних мікробів та на їх знищення. Розрізняють два способи знезараження:

    - хімічна дезінфекція (перекис водню, йод, формалін, хлорамін та нові сучасні концентровані препарати); - фізична дезінфекція або стерилізація (кип'ятіння у воді, використання приладів, які працюють за методом термічної, ультрафіолетової, ультразвукової або комбінованої дії).

Заходи безпеки під час роботи з інструментами:

    - дезінфікувати гребінці і щітки після кожного клієнта, у міру забруднення мити мильним розчином; - не можна користуватись перукарськими ножицями в побуті; - зберігати ножиці у футлярі; - стежити за чистотою ножиць, берегти від ударів, дії вологи, хімікатів, регулярно просушувати, змащувати; - заточувати ножиці тільки у фахівців, а якість перевіряти на шматочку вати, волоссі.

Перед роботою електрообладнанням потрібно:

    - перевірити справність обладнання, цілість шнурів; - не брати електрообладнання мокрими руками; - не викати прилади в мережу, не призначену для побутових електроприладів; - не стригти мокре волосся машинкою; - працювати машинкою безперервно не більше 30 хв.; - кожні три місяці забезпечувати огляд технічного стану машинки спеціалістами; усі види лагодження електроінструменту повинні виконуватись виробниками або кваліфікованими майстрами.

Запобіжні заходи з охорони праці в перукарні:

    1. Перед початком роботи привести в порядок робоче місце, перевірити освітлення, інструменти замінити дизрозчин. 2. Привести в порядок робочий одяг, перевірити рукавички, без них не працювати. 3. Перед обслуговуванням кожного клієнта мити руки та дезінфікувати інструменти. 4. Не ходити з відкритим лезом бритви, не носити бритви та ножиці в кишені. 5. Перед користуванням електроінструментом перевірити справність шнурів, вилок, розеток, заземлених проводів. При несправності викликати електрика. 6. Користуватися водою при температурі не вище 500 С. 7. Перед виконанням хімічної завивки перевірити стан шкіри голови на ділянці за вухом. Перевірити чутливість шкіри до хімічного розчину. Слідкувати, щоб хімічні речовини не потрапили в очі і на обличчя клієнта. 8. При виконанні усіх видів завивок і фарбуванні не залишати клієнтів без нагляду, слідкувати за часом, недопускати пересушки та опіків, не робити завивки на фарбоване волосся, робити пробний локон. 9. Дотримуватись правил накривання клієнта пеньюаром, білизною. 10. Недопускати перегрівання інструментів. 11. Не використовувати перекис водню вище 73%. 12. Перевірити справність електротитана, електрочайника, електрокип'ятильника 2-3 рази в зміну. 13. Слідкувати за справністю сушуарів та сушок для білизни. 14. Не класти гарячий інструмент без підставки. 15. При нещасному випадку негайно повідомити керівництво і викликати медичну допомогу.

Похожие статьи




ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ І ХАРАКТЕРИСТИКА ПАРФУМЕРНО-КОСМЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ, ІНСТРУМЕНТІВ І ОБЛАДНАННЯ, ПОТРІБНИХ ДЛЯ ВИКОНАННЯ СТРИЖКИ ТА ФАРБУВАННЯ - Зачіска креативна чоловіча на короткому волоссі

Предыдущая | Следующая