ВИЗНАЧЕННЯ ПОЧАТКОВИХ ДАНИХ ДЛЯ ВИКОНАННЯ РОЗРОБЛЕНОЇ СТРИЖКИ - Зачіска креативна чоловіча на короткому волоссі

Волосся і зачіска є важливою частиною будь-якого іміджу. Волосся доповнює образ і робить його неповторним.

Створення нової моделі складається з композиції. Це художньо-мистецький твір, складений зі змісту, характеру, призначення та інших факторів. Композиція найголовніший організаційний елемент художньої форми, що надає творчу єдність і цілісність, підпорядковує його компоненти один одному і цілому взагалі. Композиція містить в собі такі поняття, як: формоутворення (форма, геометричний вигляд, конструкція, маса, силует); закономірності композиції (сорозмірність, підпорядкованість, композиційний центр), тобто цілісність структури; засоби композиції (пропорції, ритм); прийоми гармонії (контраст, нюанс, масштабність, симетрія, асиметрія, статика, динаміка).

При виборі зачіски краще спиратися на індивідуальність, з огляду на не тільки модні тенденції, але і, переважно, рід діяльності, стильовий зміст гардероба й особливості обличчя. Кожну людину природа наділила визначеною гармонією рис. У кожному обличчі є щось, властиве тільки цьому обличчю і ніякому іншому. Завжди можна знайти засоби, щоб підкреслити цю індивідуальність, відтінити її ще більше. І сучасний стиліст-перукар, повторюючи форми і мотиви існуючих модних зачісок, знайде деталі і контури, що зроблять зачіску придатною до обличчя й образа. Перукар повинен бути з однієї сторони те саме, що художник, створюючи шедевр на голові, а з іншого боку - бути лікарем, піклуючись про стан волосся. Ну, і, звичайно ж, бути дійсним професіоналом своєї справи.

Для того, щоб зачіска стала життєздатною, вона потребує правильного підбору макіяжу та технологічного виконання. Не слід перебільшувати тієї чи іншої структури волосся, покладаючись тільки на засоби, які використовуються в роботі над зачіскою. Якщо не допускати помилок в технології виконання зачіски, то розроблена модель не втрачає композиції, отже в моделюванні вирішальну роль відіграє побудова самої зачіски. Від того, наскільки вдало вирішена композиція в цілому залежить виразність форми зачіски.

Перукарі минулого насамперед домагались того, щоб стати вмілими майстрами, при цьому створювали витвори мистецтва, які ставали класикою.

Сучасні перукарі відрізняються яскраво вираженою креативністю, експериментуючи формами, кольорами та повертаючись до класики, передаючи нові риси. Головна особливість сучасної класики в підкресленій увазі до природного кольору і доглянутого волосся, незалежно від форм і зачіски.

Підстригання волосся досить складна операція і чим якісніше вона буде виконана, тим довговічнішою буде зачіска.

Стрижка є основою майбутньої зачіски. У наш час стрижка як самостійна операція не використовується, а обов'язково є присутнім елемент укладання.

Існує величезна кількість стрижок, але всі вони відрізняються фасоном. Стрижка залежить від напрямку моди, характерної для певного часу. Але й на їх фасон впливає й поява нових інструментів та пристроїв, використовуваних для обробки волосся. У зв'язку з цим змінюється й технологія стрижок. Це спричиняє появу нових форм і зачісок. У наш час на основі вже відомих стрижок з'являються нові зачіски за рахунок модернізації окремих елементів. Але назва стрижок залишається, як правило, первісною.

Так базовою стрижкою змодельованої зачіски на короткому волоссі є стрижка "бокс".

Взагалі стрижки на короткому волоссі носили чоловіки Стародавньої Греції. У ХVI столітті чоловіки Іспанії свої короткі стрижки укладали без проділу, зачісуючи його від чола до потилиці. На потилиці волосся було коротким, а вуха залишалися відкритими [Дод. 2, мал. 1].

Також короткі стрижки носили в Англії в лобу пізнього Ренесансу, у франції кінця ХVІІI-ХІХ ст.. вже у 30-ті роки ХХ ст.. чоловіки відділи перевагу таким стрижкам як "бокс", "напівбокс", "полька", "їжак".

Саме тоді стрижка "бокс" набула великої популярності і починала виконуватись з окантовки навколо волосяного покриву голови, потім підголювали волосся нижче лінії краю або знімали машинкою №0. Далі волосся зводили "нанівець" за допомогою машинки №1. Цю лінію проводили від середини скронь до потиличного виступу. Потім виконували "тушовку" для рівномірного переходу між знятим волоссям і тим, яке залишилося зверху. На тім'яній зоні волосся стригли способом "на пальцях" або філірували. Лінія окантовки виконувалась машинкою №2.

Останнім часом моди для чоловіків стала дуже різноманітною. Можна сказати, що часи, коли всі чоловіки мали однакові зачіски минули. Мода приходить і минає, але як і раніше, найбільш популярні короткі й середні за довжиною зачіски. Коротке волосся завжди переважає, тому що воно вимагає меншого догляду та більш зручне для роботи й активного відпочинку.

Але не тільки це бралось до уваги при моделюванні креативної чоловічої стрижки на короткому волоссі. Зверталась увага і на особливості волосся клієнта, спосіб його життя.

При моделюванні стрижки потрібно враховувати:

    1. Якість волосся, його початковий колір, як піддається укладці, природність хвилі. 2. Вік людини. 3. Індивідуальні особливості. 4. Професію, характер, стиль особи. 5. Тип обличчя: форму обличчя та його індивідуальні особливості. 6. Співвідношення тіла з головою та зачіскою. 7. Зріст людини відповідно до зачіски.

Обрана модель відповідає всім вище зазначеним нормам. Це молодий чоловік. Волосся природного кольору, піддається потрібній укладці, тобто легко вкладається. Риси обличчя правильні і при виконанні цієї стрижки з корекцією проблем не виникне. Зачіска підходить до цього типу обличчя, підкреслює його правильні риси. У поєднанні зачіски з будовою тіла та зростом є відповідна пропорційність.

Дана стрижка є креативною. Вона підходить для шоу та показів мод, легко укладається.

Креативна стрижка в перекладі з англійської мови звучить як творча, вона не обходиться без творчого погляду майстра, без його польоту фантазії.

Креативні стрижки умовно класифікують на "носібельні" і "подіумні". Креативні стрижки можуть мати найрізноманітніші форми, об'єми. Вони часто поєднують прядки різної довжини і фарбування. Разом з довгим волоссям на голові можуть з'явитися й виголені зони. Ступінчаста, рвана чілка, незвичайні косички, часом навіть картини з волосся - неповний перелік доступних креативних стрижок.

Однак навіть найяскравіша, креативна стрижка, з фарбуванням або без нього, не повинна виглядати "сама по собі", як часто виходить, якщо вона виконується в розриві від зовнішнього вигляду і способу життя клієнта. Креативна стрижка - це, перш за все, спосіб підкреслити індивідуальність. Зараз немає категоричного поняття: "це модно" або "це носять абсолютно всі". Якщо людині личить якась стрижка або укладка - вона її і носить. Індивідуальність - це тенденція, яка буде лише прогресувати.

Технологія виконання змодельованої стрижки складається з декількох етапів - це:

    - виконання стрижки; - виконання фарбування; - виконання укладки.

У роботі над стрижкою використовуються прямі ножиці, які призначені для стрижки, окантування, тушування. Також для стрижки і окантовки використовується електрична машинка.

Для виконання фарбування перш за все необхідна фарба для волосся, пензлик, щітка для нанесення барвника, мисочка, гребінець, рукавички. Усі інструменти і приладдя не повинні мати металевих частин.

Фарбування надасть зачісці яскравості та оригінальності.

Після того, як волосся вимите, підстрижене, пофарбоване, за допомогою укладання йому надається завершальна форма та вигляд. Укладати дану стрижку найкраще методом "бомбаж" за допомогою склетної щітки та фена. Для збереження заданої форми краще використовувати мус для укладання волосся, який не буде склеювати волосся і воно буде легко розчісуватись. Також для формування окремих пасом, для виразності зачіски, використовується віск, який рекомендується застосовувати для фарбованого волосся.

Розроблена модель стрижки відповідає сучасним технологіям. Стрижка курсової роботи є модною та креативною.

Похожие статьи




ВИЗНАЧЕННЯ ПОЧАТКОВИХ ДАНИХ ДЛЯ ВИКОНАННЯ РОЗРОБЛЕНОЇ СТРИЖКИ - Зачіска креативна чоловіча на короткому волоссі

Предыдущая | Следующая