Стан охорони праці на ВАТ "Жидачівський ЦПК" - Стан охорони праці на ВАТ "Жидачівський ЦПК"

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці. Охорона праці на підприємстві спрямована на реалізацію на виробництві системи безперервного навчання з питань охорони праці, яке проводиться з працівниками в процесі трудової діяльності.

Для організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на підприємстві, професійним захворюванням і аваріям в процесі праці на ВАТ "Жидачівський ЦПК" міста Жидачева створена, відповідно до Закону України "Про охорону праці" та "Типового положення про службу охорони праці" затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 30.08.1993 р. № 73 Служба охорони праці.

Служба охорони праці вирішує питання забезпечення безпеки виробничих процесів, безпечної експлуатації обладнання, будівель і споруд; забезпечення працюючих засобами індивідуального і колективного захисту; професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці, пропаганди безпечних методів праці; вибору оптимальних режимів праці і відпочинку працюючих; професійного добору виконавців для визначених видів робіт.

Служба охорони праці входить до структури підприємства, як одна з основних виробничо-технічних служб, функціонує як самостійний підрозділ і підпорядковується тільки директору.

Працівники служби охорони праці мають право видавати керівникам структурних підрозділів обов'язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків. Припис працівника служби охорони праці, у тому числі про зупинення робіт, може скасувати, в письмовій формі, лише директор.

Усі працівники, які приймаються на постійну або тимчасову роботу і при подальшій роботі, проходять на підприємстві інструктаж з питань охорони праці, надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.

Перевірка знань працівників з питань охорони праці проводиться за тими нормативними актами про охорону праці, додержання яких входить до їх службових обов'язків.

Формою перевірки знань з питань охорони праці працівників є іспит, який у вигляді усного опитування або шляхом тестування на комп'ютерних навчально-контролюючих системах з наступним усним опитуванням.

За характером і часом проведення інструктажі з питань охорони праці підрозділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий, цільовий інструктаж.

Перелік питань первинного інструктажу для працівників ВАТ "Жидачівський "ЦПК" включає загальні відомості про технологічний процес та обладнання на робочому місці, виробничій дільниці, в цеху; основні небезпечні виробничі фактори, що виникають при цьому технологічному процесі, особливості їх дії на працівників.

Питання виробничої санітарії та особистої гігієни, пов'язані з виконанням:

    1) роботи і перебуванням у приміщенні; 2) безпечна організація робіт та утримання робочою місця; 3) небезпечні зони машин, механізмів, приладів. Засоби безпеки обладнання (запобіжні, гальмівні пристрої та огорожа, системи блокування та сигналізації, знаки безпеки). Вимоги щодо запобігання електротравматизму; 4) порядок підготовки до праці (перевірка справності обладнання, пускових приладів, інструменту та пристосувань, блокування, заземлення та інших засобів захисту); 5) безпечні прийоми та методи роботи; дії при виникненні небезпечної ситуації; 6) засоби індивідуального захисту на робочому місці та правила їх використання; 7) схема безпечного руху працівників по території цеху, дільниці; 8) внутрішньоцехові транспортні та вантажопідйомні засоби і механізми. Вимоги при вантажно-розвантажувальних роботах та транспортуванні вантажу; 9) характерні причини аварій (вибухів, пожеж тощо), випадків виробничого травматизму; 10) план ліквідації аварій, запасні виходи; 11) засоби запобігання можливим аваріям. Обов'язки і дії працівників під час аварій. Способи застосування існуючих на дільниці засобів пожежогасіння, протиаварійного захисту та сигналізації, місця їх розташування; 12) надання долікарської допомоги потерпілим; 13) вимоги безпеки при закінченні роботи.

Підприємство у 2013 році витратило на охорону праці 907,251 тис грн, що становить 574,94 грн на одного працівника.

Умови праця безпека інструктаж

Похожие статьи




Стан охорони праці на ВАТ "Жидачівський ЦПК" - Стан охорони праці на ВАТ "Жидачівський ЦПК"

Предыдущая | Следующая