Аналіз потенційних небезпек - Стан охорони праці на ВАТ "Жидачівський ЦПК"

Під час виконання технічних процесів у цементному виробництві необхідно брати до уваги небезпечні та шкідливі чинники які можуть впливати на працівників відповідно до вимог ГОСТ 12. 0. 003-74.

Рівні небезпечних та шкідливих виробничих чинників мають відповідати вимогам ГОСТ 12.1.005-88 ДСТ 3.3.6.096-02. Державних сан6ітарних норм виробничої загальної та локальної вібрації затверджено настановою Головного санітарного лікаря України від 01.12.99 № 30 (ДСТ 3.3.6.0.039-99), Державних санітарних норм виробничого шуму інфразвуку та ультра звуку затверджене постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.12.99 № 37 (ДСТ 3.3.037-99) ДСН 3.3.6.042, ГОСТ 12.1.003-83, ГОСТ 12.1.012-90, ДСН 3.3.6.096-02.

Виробничі процеси на ВАТ "Жидачівський ЦПК" організовують так, щоб вникнути щоб вникнути забруднення шкідливими речовинами виробничого середовища, водоймищ грунтів і повітря згідно з вимогами ГОСТ 12.1.005-88 та показниками МОЗ України від 23.02.2000 № 30 "Про затвердження списків і введені в дію гігієнічних регламентів шкідливих речовин в повітрі робочої зони і атмосферному повітрі населених пунктів". Концентрація шкідливих речовин перед викидами не повинна перевищувати ГДК.

Технологічні процеси у яких використовують речовини, здані при певних умовах створити вибухонебезпечне середовище організовувати згідно до вимог ГОСТ 12.1.010-76.

При організації технологічних процесів слід передбачити технічні засоби та органічні заходи, що забезпечують захист працівників від дії електричного струму у відповідності до ГОСТ 12.1.030-81, та ДСН 3.3.6.096-02.

Технологічні процеси організовують у приміщеннях у яких забезпечуються нормовані параметри повітря робочої зони, щодо умов мікроклімату.

Небезпечні шкідливі фактори можуть спричинятися на вантажно-розвантажувальних роботах, що пов'язані з:

    - прийманням - здаванням шкіряної сировини (переміщення сировини, завантаженням в барабани); - завантаження сірчистого натрію і хромових сполук, дубильних екстрактів; - очищення каналізаційних колодязів, колекторів, тунелів, збірників і відстійників;

Виробниче обладнання повинно відповідати ГОСТ 12.2.061-81 та цим правилам;

    - виробниче обладнання повинне бути розміщено раціонально, щоб його експлуатація, ремонт та обслуговування був зручний і не спричиняв небезпеки; - на все діюче і нове обладнання, що надходить повинні бути паспорти, з технічними характеристиками і даними щодо охорони праці; - щоб уникнути небезпек потрібно використовувати обладнання тільки за призначенням; - усі види обладнання або його частини, що працюють під тиском повинні мають мати повірені манометри; - машина апарати різного ряду повинні мати надійну огорожу, яка забезпечує безпеку робіт; - частина обладнання яких відбувається під дією власної ваги повинні забезпечуватись пристроями, що виключають самовільне опущення цих частин при наладці або змащуванні обладнання; - огородження робочих органів і механізмів, а також дверцят, кришки що відкриваються, повинні мати надійні і електричні механічні або інші блокування, які забезпечують зупинку машини; - абразовані камені і круги, що обертаються повинні бути обов'язково виправлені і збалансовані. Отвір круга повинен точно відповідати діаметру валика на який він насаджується; - металеві ручки на електропроводах повинні надійно закріплятись на нерухомих частинах, розташовані на відстані не більше 400 мм один від одного на прямолінійній ділянці;

Також до небезпечних робіт відносять:

    - виконання газонебезпечних робіт; - роботи в діючих електроустановках; - зберігання, експлуатація балонів із сировиною.

На підприємстві ВАТ "Жидачівський ЦПК" до роботи з підвищеною небезпекою допускається особи які досягли віку 18 років, пройшли медичний обстеження, перевірку знань з питань охорони, праці інструктаж по безпечному обслуговуванню установок і обладнання підвищеної небезпеки, осіб які не мають посвідчення забороняється допускати до роботи.

За порушення вимог інструкції працівник несе: адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність.

У разі виробничої травми працівник зобов'язаний повідомити про це бригадира.

Потенційними небезпеками можуть бути: пожежі, землетруси, при яких потрібно виконувати чітко техніку безпеки, щоб зменшити виникнення небезпеки, тобто при сигналах ЦО діяти згідно вказівок.

При аваріях автотранспорту зруйнування резервуарів, витоків випаровування щоб уникнути небезпеки потрібно рухатись перпендикулярно напрямку вітру.

Небезпек на підприємстві є чимало щоб уникнути їхньої дії потрібно чітко виконувати правила охорони праці.

Похожие статьи




Аналіз потенційних небезпек - Стан охорони праці на ВАТ "Жидачівський ЦПК"

Предыдущая | Следующая