Організація і структура служби охорони праці. Обов'язки посадових осіб. Планування робіт в галузі охорони праці - Організація охорони праці на підприємстві

Згідно з Законом України "Про охорону праці" для організації виконання правових, організаційно - технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасних випадкам, професійним захворюванням і аваріям в процесі праці у ТОВ "Агрофірма Рубанський" охорона праці забезпечується керівником підприємства.

За охорону праці на підприємстві відповідає керівник та інженер з охорони праці, який відповідає за:

    - складання звітів про травматизм на підприємстві; - дотримання всіх вимог працівниками підприємства охорони праці; - підготовка та періодичне оновлення нормативних документів з питань охорони праці; - проведення вступного інструктажу з питань охорони праці; - проведення навчання працівників підприємства з питань охорони праці; - нагляд за дотриманням працівниками підприємства Загально-об'єктової інструкції про заходи пожежної безпеки та інші обов'язки передбачені законодавством України та внутрішніми документами ТОВ "Агрофірма Рубанський".

Відповідно до Положення про систему управління охороною праці на ТОВ "Агрофірма Рубанський" керівник підприємства:

    1. Створює комісію підприємства для перевірки знань посадових осіб та робітників з питань охорони праці, забезпечує навчання та перевірку знань членів цієї комісії. 2. Визначає порядок і терміни проведення навчання, інструктажу та перевірки знань працівників. 3. Забезпечує виробничі ділянки нормативними актами про охорону праці, попереджувальними плакатами та знаками безпеки. 4. Забезпечує своєчасне проведення планово-попереджувальних ремонтів устаткування. 5. Комплектує служби, які здійснюють нагляд за експлуатацією та технічним станом будівель та споруд. 6. Забезпечує працівників засобами індивідуального захисту у відповідності до діючих норм та організовує їх віддачу, зберігання та використання. 7. Забезпечує відповідність технічної документації та технологічних процесів вимогам нормативних актів про охорону праці. 8. Забезпечує проведення атестації робочих місць на відповідність нормативним актам про охорону праці.

Забезпечує проведення попередніх (при влаштуванні на роботу) та періодичних медичних оглядів працівників та інші обов'язки.

Охорона праці головного бухгалтера заснована на чинному законодавстві (Закон України "Про охорону праці", Закон України "Про освіту", Закон України "Про обов'язкове державне соціальне страхування, Закон України "Про пожежну безпеку", "Кодексі законів про працю" та Головний бухгалтер в процесі роботи зобов'язаний:

    - виконувати роботу згідно із своїми посадовими обов'язками; - не залишати без нагляду своє робоче місце, коли офісне обладнання підключене до електромережі (комп'ютер, електроприлади тощо); - запобігати порушенням правил внутрішнього розпорядку, охорони праці, пожежної безпеки, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності. - повідомляти начальника відділу освіти про всі не стандартні випадки під час роботи;

Головний бухгалтер забезпечує:

    - експлуатацію у справному і безпечному стані обладнання, розташованого в кабінеті; - впровадження у досягнень науки і техніки з метою підвищення безпеки праці, попередження профзахворювань;

Головний бухгалтер після закінчення роботи повинен:

    - провести огляд приміщення; - забезпечити проведення санітарного прибирання та провітрювання приміщення та відсутності підключених приладів, горючих матеріалів тощо; - закрити відкриті вікна та фрамуги в приміщенні; - відключити загальну подачу електричної напруги до приміщення.

Охорона праці як на підприємстві так і на регіональному, галузевому рівнях повинна плануватися в головному управління. Ними складається план охорони праці на 2012 рік (Додаток 4).

Система планів з ОП має включати: перспективне планування (на період, більший одного року); поточне планування (на рік); оперативне планування (детальні плани, спрямовані на вирішення конкретних питань праце охоронної діяльності на підприємстві в короткостроковому періоді - помісячно, поквартально).

Планування охорони праці повинно включати:

    - визначення цілей праце охоронної діяльності та засобів їх досягнення; - розрахунок суми вкладень у заходи з охорони праці та розподіл цієї суми за напрямками праце охоронної діяльності на підприємстві; - забезпечення організації контролю виконання плану ( в разі необхідності здійснення коректування планових показників); - здійснення постійного контролю умов і безпеки праці та оперативне регулювання на відхилення від нормативних актів.

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Похожие статьи




Організація і структура служби охорони праці. Обов'язки посадових осіб. Планування робіт в галузі охорони праці - Організація охорони праці на підприємстві

Предыдущая | Следующая