Локальні нормативні акти з техніки безпеки і виробничої санітарії - Техніка безпеки і виробнича санітарія

Локальні акти (лат. Іосаlis -- місцевий, від locus -- місце) -- нормативно - правові документи, що приймаються і діють у межах підприємств, установ та організацій. Переважна їх більшість стосується внутрішньо організаційних відносин. У системі права локальні нормативні акти за своєю юридичною силою займають найнижчий рівень. Вони можуть прийматися тільки в межах загальних норм права. Держава наділяє локальним нормативним актам юридичної сили у двох осносновних формах: а) попереднє надання повноважень відповідним посад, особам, органам та іншим суб'єктам на прийняття норм права; б) затвердження компетентним органом прийнятого локально нормативного акта [12, 345].

Найпоширенішими актами локальної правотворчості є правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції, положення тощо.

Локальні нормативно-правові акти регулюють комплекс питань з охорони праці. Вони приймаються з основних питань організації системи охорони праці на підприємстві:

    - організації управління охороною праці на підприємстві, проведення систематичного контролю за виконанням управлінських рішень, за станом безпеки і умов праці; - забезпечення перспективного і поточного планування з питань поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, усунення причин виробничого травматизму та професійних захворювань; - організації лабораторних досліджень умов праці, атестації робочих місць на відповідність чинним нормативам; - організації проведення навчання (інструктажу) та перевірки знань працівників з питань техніки безпеки та виробничої санітарії, впровадження чіткої системи допуску до робіт з підвищеною небезпекою, визначення переліку таких робіт та правил їх безпечного виконання; - встановлення правил безпечного виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях (з опрацюванням і затвердженням інструкцій з техніки безпеки та виробничої санітарії та відповідними професіями робітників); - організації забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, визначення порядку зберігання, ремонту, прання, хімічного чищення цих засобів, їх своєчасної заміни у разі дострокового зносу; - організації проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників певних категорій.

Локальні нормативно-правові акти повинні відповідати чинному законодавству України, вимогам державних міжгалузевих і галузевих нормативних актів з охорони праці, стандартам про оформлення документів та іншим нормативним актам про охорону праці, що забезпечує їх правильне розуміння, та враховувати вимоги типових нормативних актів [13, 450].

Похожие статьи




Локальні нормативні акти з техніки безпеки і виробничої санітарії - Техніка безпеки і виробнича санітарія

Предыдущая | Следующая