Прилади для прання білизни, малогабаритні пральні машини - Техніка безпеки при ремонтних роботах

За типом робочого органу: актіваторная і барабанні. Барабанні пральні машини набули більшого поширення у зв'язку з простотою автоматизації, більш дбайливого пранням, економією води і миючого засобу порівняно з активаторной; проте вони відрізняються більшою складністю і меншою надійністю. Автоматичні пральні машини в основному барабанного типу.

Актіваторная машини, в свою чергу, діляться на машини з бічним активатором ("Малютка") і машини з нижнім активатором ("Фея").

За ступенем автоматизації: автоматичні і напівавтоматичні. Напівавтоматичні пральні машини мають тільки таймер для установки часу прання, автоматичні - мають програмне керування. У автоматичних пральних машин може бути різна ступінь автоматизації: починаючи від просто виконання прання по заданій програмі і закінчуючи автоматичною оцінкою кількості води, миючого засобу, температури, швидкості віджимання.

За способом завантаження: вертикальні і фронтальні. Актіваторная машини зазвичай мають вертикальне завантаження. Барабанні бувають як з вертикальною, так і з фронтальним завантаженням. У машини з фронтальним завантаженням зазвичай мається прозорий люк для контролю прання.

За вагою загружаемого сухої білизни.

Щодо застосування: побутові та промислові (для пралень).

Машиною активаторного типу називається пральна машина c наявністю активатора - обертового вала з лопатями або диска, що забезпечує перемішування при пранні.

Особливістю пральних машин такого типу є низьке піноутворення, тому порошки для ручного прання також підходять для використання в машинах активаторного типу.

Основа конструкції пральної машини активаторного типу - ємкість з нержавіючої сталі або пластмаси. Верхня частина (для завантаження білизни) знімна або відкидна кришка. На дні або в нижній частині однієї з стінок знаходиться активатор - пластмасовий плоский круг або вал з виступами - лопатями. Вісь активатора виходить з бака, приводиться в рух електродвигуном.

Актіваторная машини радянського періоду, як правило, мали вертикальний бак з алюмінію або нержавіючої сталі ємкістю до 30 літрів розмірами приблизно до 400х400х600 (висота) мм, з дном у формі півкола. На одній з плоских стінок по осі півкола дна розташовувався активатор (найчастіше виконаний діаметром близько 200 мм, що приводиться через ремінну передачу конденсаторним електродвигуном, розташованим під баком. Управління включало в себе механічне реле часу на 15 хвилин (з задаваемой точністю до 1 хвилини), автоматично включає електродвигун поперемінно в різних напрямках через паузи. Також (на більш пізніх моделях) окремо могла регулюватися потужність двигуна (2 або 3 "режиму" прання).

Верхня частина (з задньої сторони), як правило, оснащувалася пристроєм ручного віджиму (два прогумованих валика, нижній з яких обертався ручкою аналогічно м'ясорубці, а притиск верхнього валика до нижнього регулювався гвинтом, розташованим зверху). Після прання (або полоскання) білизна подавалося між валиків віджиму, при обертанні ручки вода стікала в бак, а віджате білизна виходило з валиків в задній частині машини. Злив води, як правило, був ручним (кінець шланга зливу закріплювався у верхній частині бака, щоб не застосовувати клапан).

В 80-х роках більшого поширення набули машини в пластмасовому корпусі у формі куба стороною близько 500 мм, що випускаються під марками "Фея", "Попелюшка" та т. Д., З активатором великого діаметра, розташованим на дні бака. Електродвигун і елементи управління (реле часу) розташовувалися на скосі одного з кутів бака. Верхня кришка (також пластмасова) була знімною, пристрої віджимання не малося Перевагою машин з нижнім активатором була можливість меншій завантаження води (від 10 л), а її малі розміри і маса дозволяли прибирати її після завершення процесу прання.

В даний час актіваторная машини представлені на ринку у вигляді моделей малої ємкості - на 5-7 літрів води, розміром трохи більше відра, по конструкції аналогічні описаної "Феї", з назвою "Принцеса".

Стаціонарна центрифуга для віджиму білизни після прання

У зв'язку з застосуванням активаторних машин набули поширення також - окремі пристрої для віджиму білизни (продаються дотепер). В деяких моделях активаторних машин центрифуга була вбудована (другий відсік в корпусі).

Гідністю активаторних машин є відносна простота конструкції. До недоліків слід віднести велику витрату води і миючих засобів в машинах з боковим активатором через необхідність рідкого середовища для роботи бокового активатора, неможливість автоматизації прання, відсутність віджиму і підігріву води в баку. Недоліком більшості моделей радянського періоду була низька електробезпека.

Похожие статьи




Прилади для прання білизни, малогабаритні пральні машини - Техніка безпеки при ремонтних роботах

Предыдущая | Следующая