Інтер'єр вітальні - Розробка дизайн-проекту індивідуального житлового будинку для окремої сім'ї на чотирьох осіб

Вітальня э центральною кімнатою у будинку, основою для створення якої є індивідуальність сім'ї - її стиль життя і пріоритети.

На стадії розробки проекту будинку обмірковано, як використовується вітальня, її функціональне призначення для мешканців будинку, що дозволило визначити її величину, зручний оперативний зв'язок з іншими приміщеннями, передпокоєм, їдальнею, кухнею і терасою. Достатня площа вітальні у житловому будинку 25-35 м2, в залежності від величини будинку і кількості членів сім'ї. Запроектована вітальня сягає 29.6 м2.

Щоб підкреслити значимість вітальні, передбачається вихід на терасу, для розкриття простору у теплу пору. Приміщення вітальні умовно поділено на зони так, як різноманіття функцій вимагає виділення у вітальні декількох зон, що залежать від способу життя сім'ї. Запроектована вітальня ділиться на дві частини перегородкою з гіпсокартону, до самої стелі; в перегородку вбудований наскрізний електричний камін. Перегородка розділяє вітальню на дві зони, функцією яких є комфортний відпочинок сім'ї. Перша зона створена для перегляду телевізора. В другій зоні об'єднуючим фактором є камін.

Використані широкі, високі вікна, що виходять на терасу, це візуально робить її частиною кімнати. Вікна споруджені до підлоги, які можна відчинити або розсунути влітку.

Обрано необхідний набір і зони встановлення меблів та обладнання, продумано особливості оздоблення та освітлення, підібрані кольори.

Кожна зона, запроектованої вітальні, вимагає свого типу меблів, обладнання та освітлення.

Меблі у вітальні розташовані так, щоб підкреслити окремі зони і забезпечити зручність їх використання. В кімнаті розміщенні: великий диван для перегляду телевізора, дві тумби біля нього; електронною технікою є телевізор.

М'який куточок розташований біля каміна на безпечній відстані і так, щоб можна було спостерігати за вогнем, включає в себе два дивани на дві-три персони, та столик між ними. Біля стіни знаходиться конструкція, що містить закриті сектори (закриті полиці), відкриті полиці і стелажі, на яких можна зберігати сувеніри та інші прикраси будинку. Меблі виконані по індивідуальним зразкам.

Освітлення. В системі штучного освітлення використане загальне світло і локальне - для обробки зон. У зоні відпочинку використане розсіяне світло. Природне освітлення дають вікна, розмір яких дозволяє заповнити світлом все приміщення, надаючи комфорт та зручність у їх використанні.

Стиль. Приміщення вітальні виконано в стилі Еклектика. Як певний стиль він виник 1830-1890 рр. Цей напрям у мистецтві був креативним рухом того часу. У інтер'єрі основними відмітними ознаками стилю еклектика є пластичні форми предметів, м'які і комфортні меблі, безліч декоративних елементів. Також вигнуті форми деталей меблів, різноманітні завитки в спинках стільців і крісел, м'які пишні пуфи, які є доповненням до крісел, багато прикрашені різьбленням дерева поверхні столиків і комодів.

До основного стилю вітальні - Еклектика, запроектована вітальня вміщає такі стилі, як Функціоналізм та Мінімалізм.

Стиль Функціоналізм став основним при створенні житлових багатоквартирних будинків під час масової забудови міст. Вікна повинні бути джерелом світла. Все покликане виконувати виключно призначену приміщенню функцію. Всі форми - гранично геометричні з прямими кутами, без ламаних або вигнутих ліній. Все у функціональному інтер'єрі обмежується функцією того чи іншого предмету інтер'єру. Меблі мають такі ж геометричні форми, як і планування дому. Цьому стилю властиві прості, мобільні, багатофункціональні форми: крісло-ліжко, диван-ліжко, куточок, столик на роликах. Оздоблювальні матеріали (шкіра або текстиль) ідеально облягають наповнювач, балансуючи на межі між м'якістю і пружністю. На вікнах, звичайно ж, акуратні жалюзі, але можливі і прямі однотонні штори без всяких ламбрекенів і інших прикрас.

Стиль Мінімалізм тенденція в сучасному дизайні XX-XXI століть. Зумовлюється простотою, чіткістю, функціональністю. Для мінімалізму характерна простота форм і компонентів, природні текстури і натуральні колірні поєднання. Дизайну мінімалізму властиві простота і лаконічність форм та структур, функціональність, геометричність фігур - використання кіл, прямокутників, прямих ліній, іноді з м'яким вигином, але не спіралей, мінімальна кількість квітів, кольори природної гами, часто світлі.

Мінімалізм вимагає бездоганного відчуття міри і стилю. Найважливіше - грамотне планування простору, в якому багато кількістю спокійного, розсіяного світла, який відбиваючись від світлих стін, стелі та підлоги створює допоміжне освітлення. Інтер'єри в стилі мінімалізм наповнені повітрям, в них багато вільного простору. За основу беруть один-два кольори, найчастіше домінантний білий колір. Велику кількість виразних деталей контрастують із загальним фоном.

Колір. Вітальня оброблена в світлих тонах в одній оранжевій гаммі. Контрастним поєднанням в кімнаті є бірюзові дивани, вони створюють гармонійне об'єднання всього стилю вітальні і слугують основним акцентом. Яскраві кольори використані в аксесуарах (книжки, вазони). Світлою є стеля і підлога.

Оздоблені матеріали. Стеля доповнена підвісним місцевим освітлення, що підкреслює зону відпочинку та допомагає додати виразності приміщенню. Підлога оздоблена ламінатом з дошки дерева горіха, викрашена у відтінок гнилого листя.

Похожие статьи




Інтер'єр вітальні - Розробка дизайн-проекту індивідуального житлового будинку для окремої сім'ї на чотирьох осіб

Предыдущая | Следующая