Формування насаджень - Проектні пропозиції з формування (реконструкції, відновлення, оптимізації) архітектурно-ландшафтного комплексу

Ландшафтний дизайн та озеленення благоустрою має на увазі під собою не просто висадку дерев, чагарників або квітів, але продуманий дизайнерський проект, виконаний з урахуванням багатьох факторів. Ми всі любимо і цінуємо природу, її красу і свіже повітря. Багато хто любить проводити якомога більше часу на природі. Дизайн ландшафту - це мистецтво, і, так само як і будь-який вид мистецтва в ньому є свої правила і нюанси. Для створення не тільки гарного зовнішнього вигляду нашої ділянки, школа займається озелененням. Ландшафтне озеленення - це комплекс різних робіт, які дозволяють покращити екологічний стан рослин, завдяки чому вони будуть ще довго радувати вас своїми яскравими кольорами, і створити атмосферу сприятливу для людини. Правильна посадка дерев сприяють збільшенню кисню на ділянці, задержування пилу і значного зменшення шуму. Ми розуміємо, що ландшафтний дизайн повинен повністю відповідати всім потребам у комфорті і красі, адже відпочинок на природі повинен приносити спокій і естетичне задоволення кожен день. Озеленення та благоустрій території починається з проектування і підбору відповідного посадкового матеріалу та газону. Квіти - це ідеальний та універсальний інструмент в ландшафтному дизайні. Вони придали нашому шкільному подвір'ю неповторну чарівність. Квітники стали елементами декору корпусу, служать прекрасною прикрасою. Взимку ми розраховуємо кількість і вид рослин, які необхідні для посадки, вирощуємо розсаду і виробляємо її висадку згідно малюнку і колірній схемі. Ми проектуємо квітники таким чином, щоб забезпечити надзвичайне за своєї пишності, а також тривале цвітіння нашого саду. Щороку квітники мають різні розміри, форми, композиційні рішення, поєднання декоративних рослин. Враховуються їх особливості - висота і діаметр куща, терміни цвітіння, сумісність з іншими видами, екологічні параметри (переносимість світла і тіні) і багато інших аспектів. Краса скороминуща, більшість квітників через місяць виглядають вже зовсім інакше. Однак наші насадження добре сплановані і привабливі протягом усього року і є в повному розумінні слова творами мистецтва. Ми милуємося однорічними і багаторічними флоксами, агератумом, петунією, цінарарірей, чорнобривцями, цінніей, однорічними жоржинами різної колірної забарвлення, турецької гвоздикою, ібірісом, золотушником, хризантемами, гортензією. Озеленення пришкільній території вносить естетичний аспект в екологічне виховання студентів: радує око розмаїттям форм, поєднанням кольорів і відтінків. Квіткові композиції з жовтого яскравого махрового килима з чорнобривців привертають уваги односельчан.

Озеленення території корпусу є однією з обов'язкових складових частин проекту благоустрою території ділянки. Проект озеленення повинен складатися з урахуванням кожної деталі, і раціонального введення його в натуру. Рослини, квіти, кущі та дерева підбираються такі, щоб підкреслювали ідею проекту.. Дерева і чагарники підбираються спеціально для того, щоб навколо навчального корпусу створювався якийсь природний бар'єр, який захищав би від пилу, шуму і зайвих газів з вулиці.

Але не варто дуже захоплюватися озелененням території корпусу, адже внутрішнє озеленення корпусу не менш важливо. Деякі рослини мають властивість акумулювати сполуки сірки або фосфору з атмосфери, а ці елементи не є ідеальними для здоров'я студентів. Для озеленення аудиторій, навчальних приміщень рекомендується використовувати такі рослини: алое, гібіскус, лавр, бегонію. Загалом, рекомендується використовувати невибагливі тропічні рослини. Багато рослин, що ідеально підходять для озеленення навчального прміщення, нам надає мексиканська флора.

На ділянці бажано використовувати красиво квітучі рослини і види з декоративними плодами і листям. При розміщенні рослин необхідно враховувати їх висоту, форму, забарвлення квіток і листя і час цвітіння, підбираючи породи так, щоб одні декоративні рослини протягом сезону змінювалися іншими. Доцільно використовувати і деякі плодові породи (яблуні Недзведського, Комсомолку, тайгову сибірську, сливу лісову, груші - Уссурійська та ін..), які навесні радують своїм рясним і барвистим цвітінням, а восени - яскравими плодами.

Хвойні дерева декоративні круглий рік. Вони дуже красиві біля стін і в солітерній (одиночної) посадці на газоні. Ялину, сосну доцільно висаджувати в вітрозахисні смуги з північного боку ділянки. Живоплотом огороджують з боку проїжджої частини вулиці, а також господарський двір, спортивні майданчики і дослідні ділянки. Красиві живоплоти природної форми отримують з квітучих чагарників - бузку, чубушника (жасмину), шипшини, спіреї, жимолості, глоду. Не слід перевантажувати ділянки деревами та чагарниками. Набагато краще, коли вони проглядаються на зеленому тлі газону. Дерева розміщують групами різної величини, чагарники - у вигляді узлісь до дерев, групами та одинично.

Для вертикального оформлення будівлі корпусу №6, парканів, альтанок, пергол, арок будуть використовуватися різні декоративно-листяні та красиво квітучі кучеряві і виткі рослини.

Квітники влаштовують перед будівлею, уздовж доріжок і у вигляді груп різного розміру і форми на газоні. Якщо фасад корпусу звернений на північ, то основну масу квітів розміщують з південної сторони будівлі. В квітники з багатолітників рекомендується вводити невеликі групи красиво квітучих чагарників або стрижені садові форми хвойних рослин (пірамідальні, кулясті, колоно видні).

Похожие статьи




Формування насаджень - Проектні пропозиції з формування (реконструкції, відновлення, оптимізації) архітектурно-ландшафтного комплексу

Предыдущая | Следующая