Установлення цілей маркетингу, Ситуаційний аналіз - Планування у системі управління маркетингу

Кожне СГП в організації повинне встановлювати власні цілі маркетингової діяльності. Вони звичайно визначаються як у кількісних показниках, так і якісних поняттях.

Серед організацій існує зростаюча тенденція до об'єднання кількісних і якісних показників. Наприклад, положення в галузі можна оцінювати на основі росту частки ринку, а инноваційність - на основі кількості зареєстрованих нових патентів. У такий спосіб можна визначити якісні цілі однозначно.

Дослідження показали, що Для Фірм, що Випускають Продукцію Виробничого Призначення, найбільш важливі маркетингові цілі, пов'язані із часток прибутку, зусиллями торговельних агентів, розробкою нової продукції, продажем основним споживачам і політикою ціноутворення; Для Виробників Споживчих Товарів - із часток прибутку, стимулюванням продажів, розробкою нової продукції й політикою ціноутворення, зусиллями торговельних агентів і видатками на рекламу; Для Фірм, що Діють в області Сервісу, - із зусиллями торговельних агентів, рекламними темами, обслуговуванням споживачів і стимулюванням збуту.

Ситуаційний аналіз

У ході ситуаційного аналізу організація визначає маркетингові можливості й проблеми, з якими вона може зіштовхнутися. Ситуаційний аналіз шукає відповіді на два загальних питання: яке нинішнє положення фірми? У якому напрямку вона рухається? Із цією метою вивчають навколишнє середовище, шукають можливості, оцінюють здатності організації їх використовувати, визначають сильні й слабкі сторони в порівнянні з конкурентами й оцінюють реакцію конкурентів на ту або іншу стратегію компанії.

Іноді, незважаючи на всі зусилля компанії, ситуаційний аналіз показує, що слабкі сторони не можна перебороти й фірма повинна припинити випуск тої або іншої групи товарів.

Похожие статьи




Установлення цілей маркетингу, Ситуаційний аналіз - Планування у системі управління маркетингу

Предыдущая | Следующая