Сутність і особливості корпоративного управління - Система корпоративного екологічного управління

Під корпорацією Зазвичай розуміють об'єднання підприємств і власників для ведення підприємницької діяльності, метою якої є отримання прибутку; або об'єднання, що надає послуги населенню (забезпечення газом, водою, електроенергією тощо).

Як видно, є різні форми об'єднання в корпорації, однак усім корпораціям притаманні такі ознаки:

    - корпорація - це складний майновий комплекс; - власність корпорації визначається частками у власному її капіталі; - акціонери здійснюють контроль корпорації, власниками якої вони є і у формування статутного капіталу якої вони вклали власні кошти; - керівники і директори корпорації мають юридичне право приймати рішення; - вищий законодавчий орган корпорації - загальні збори акціонерів, вищий виконавчий орган стратегічного управління - рада директорів (корпоративний "кабінет міністрів").

Система корпоративного партнерства охоплює такі поняття, як корпоративна філософія, корпоративні цінності, корпоративна культура, корпоративний стиль управління, які повинні бути узгоджені як із національними культурою й інтересами, так і зі світовими та міжнародними інтересами й зобов'язаннями.

Загальнолюдською, національною цінністю є Природа в усіх її проявах (земля, надра, вода, повітря, ліси, живі організми). Усе це й має бути корпоративною цінністю, але не з погляду капіталу, а з погляду національного надбання, джерела життєвих сил, екологічної парадигми життєдіяльності. Тільки за такого підходу можна говорити про раціональне природокористування й охорону навколишнього природного середовища.

Для здійснення вказаного підходу кожна корпорація повинна мати свою корпоративну екологічну політику і реалізовувати її в контексті глобальної, європейської та національної екологічної політики і міжнародних екологічних зобов'язань держави. Це потребує створення й забезпечення ефективного функціонування системи корпоративного екологічного управління як складової загальної системи корпоративного управління, яка має керуватися державними й міжнародними регламентами і стандартами, що стосуються систем екологічного управління за принципами:

Відповідальності - пошук та ідентифікація джерел екологічної шкоди, відповідальність за порушення екологічних регламентів і норм;

Раціональності - досягнення господарських цілей за мінімальних впливів на навколишнє середовище;

Превентивності - постійний моніторинг, проведення попереджувальних заходів щодо впливів;

Мотивації (адміністративної та економічної) - ефективне природокористування;

Компенсації - відшкодування витрат, пов'язаних із завданою шкодою як у природній, так і в соціальній сферах.

Корпоративний управління екологічний

Похожие статьи




Сутність і особливості корпоративного управління - Система корпоративного екологічного управління

Предыдущая | Следующая