Вплив факторів зовнішнього середовища на розвиток організму дитини - Шляхи передачі спадкової інформації

На світі немає цілком однакових людей. Кожен із нас відрізняється від усіх Інших рядом фізичних особливостей, що формуються, починаючи від самого зачаття й аж до кінця життя. З моменту злиття чоловічої й жіночої гамет й утворення заплідненої клітини -- зиготи генетичне обумовлене людське начало може змінюватися під впливом факторів зовнішнього середовища. Відомо, що завдяки тісній взаємодії генетичних чинників і факторів зовнішнього середовища у дитячому віці формуються індивідуальні ознаки й характер людини.

Що ж таке зовнішнє середовище для дитини? Це, насамперед, ті умови, які зможуть створити для нього батьки й оточуючі. Також сюди слід віднести І кліматичні, геофізичні й інші фактори. Учені встановили, що вплив середовища може дуже сильно видозмінити характер інформації, переданої у спадщину. На генетичному рівні записано, що в середньому маса дитини дорівнює 3300--3700 грамів, а зріст при цьому складає 49--52 см. Однак мати під час вагітності може погано харчуватися, або з її крові надходить мало поживних речовин у кров дитини. Тоді дитина може народитися з вагою 2000--2500 г і зростом 43--45 см. це ще не всі ознаки її незрілості.

Весь комплекс ознак, що сформувався в результаті взаємодії спадкових властивостей організму -- генотипу -- і факторів зовнішнього середовища, називається фенотипом. Загальне число усіх фенотипічних ознак є основою конституціональних особливостей дитини. Учені зауважують, що людству пощастило в тому розумінні, що на організм дитини, який розвивається, можуть впливати фактори зовнішнього середовища. З їхньою допомогою можна виховати фізично й духовно розвинуту людину.

Похожие статьи




Вплив факторів зовнішнього середовища на розвиток організму дитини - Шляхи передачі спадкової інформації

Предыдущая | Следующая