Розмноження та розвиток ссавців - Ссавці на території України

Як ви вже знаєте, усі ссавці вигодовують малят молоком. Воно має всі потрібні для розвитку організму речовини і дуже легко засвоюється. Залежно від особливостей розмноження й розвитку ссавців поділяють на три групи.

Плацентарні -- це такі ссавці, у яких маленьке яйце після запліднення розвивається в особливому органі -- матці, а зародок прикріплюється до стінки матки за допомогою плаценти.

У плаценті крізь пуповину тісно стикаються кровоносні судини матері й зародка. У зародок із крові матері надходять усі потрібні поживні речовини й кисень, а в зворотному напрямі виводяться продукти обміну.

Процес внутрішньоутробного розвитку зародка тварин і людини називають вагітністю. Строки вагітності в ссавців різні.

Вигодовування малят молоком -- одна з найхарактерніших особливостей усіх ссавців (звідси й назва класу). Молоко утворюється в молочних залозах самки, які звичайно містяться на грудях або на череві. Протоки молочних залоз відкриваються назовні маленькими отворами на кінці сосків, кількість яких буває різна (від 2 до 22) і залежить від плодючості виду. У самки свійського собаки, яка нараз приводить 3--8 щенят, є 8 сосків. Молоко надзвичайно поживне й містить у собі всі потрібні для росту й розвитку маляти речовини: воду, жири, білки, вуглеводи, вітаміни й мінеральні солі. Білий колір молока зумовлений тим, що жир, який входить до його складу, має вигляд мікроскопічно дрібних крапельок. Такий жир легко перетравлюється в організмі маляти. Підростаючи, малята переходять на звичайний корм.

Отже, ссавці це високоорганізовані тварини. Ссавцям притаманна найскладніша поведінка, вони здатні навчатися на основі утворення умовних рефлексів. Живородіння, вигодовування дитинчат молоком, високорозвинена нервова система, теплокровність дозволили тваринам цього класу широко розселитися по Землі і зайняти на неї самі різні місця проживання. Тіло ссавців вкрите шерстю. Мають ссавці чотирикамерне серце, високоорганізовану, складну зовнішню і внутрішню будову, складний скелет. А також внутрішні органи, їхні пристосування. Усі ссавці вигодовують малят молоком. Молоко надзвичайно поживне й містить у собі всі потрібні для росту й розвитку маляти речовини: воду, жири, білки, вуглеводи, вітаміни й мінеральні солі. [4]

Похожие статьи




Розмноження та розвиток ссавців - Ссавці на території України

Предыдущая | Следующая