Висновок - Піроліз твердих горючих копалин

Піроліз вугілля горючий спікливість

Піроліз твердих горючих копалин -- розкладання твердих горючих копалин (вугілля, торфу, сланцю) при нагріванні без доступу повітря.

Внаслідок протікаючих при цьому термохімічних перетворень утворюються газо - і пароподібні, а також тверді продукти. У залежності від кінцевої температури нагрівання ТГК, в промисловості розрізняють чотири головних процеси піролізу: напівкоксування до 500 - 550 °C; середньотемпературне коксування, кінцева температура 700 - 750 °C; високотемпературне коксування до 900 - 1100°С і графітизація 1300 - 3000 °C. Поведінка кам'яного і бурого вугілля при нагріванні принципово різна.

Термічна переробка твердих палив застосовується для отримання різних вуглецевих твердих матеріалів, а також для рідких і газоподібних продуктів. Залежно від призначення продуктів вихідною сировиною може бути практично будь-яке вугілля. Як правило, термічну переробку вугілля ведуть у відсутності каталізаторів; відсутні також складні системи рециркуляції, що визначає достатню простоту апаратного оформлення. У зв'язку з цим питомі капітальні витрати на термічну переробку значно нижчі, ніж в будь-яких інших процесах переробки вугілля.

Однак варто відзначити той факт, що отримані шляхом піролізу кам'яного вугілля масла і рідке паливо є непридатними для використання в двигунах внутрішнього згоряння, оскільки вони містять в своєму складі багато домішок. З цієї причини дані продукти піролізу для подальшого використання потребують додаткової очистки. А це суттєво збільшує собівартість даних продуктів піролізу, роблячи їх виробництво не дуже рентабельним.

Похожие статьи




Висновок - Піроліз твердих горючих копалин

Предыдущая | Следующая