ВИСНОВОК - Питні мінеральні води

Дана курсова робота спрямована на визначення вмісту катіонів Сa2+ та Мg2+ та загальної лужності в мінеральних водах: Bonaqua, Моршинська, Знаменівська, Миргородська. Від цих показників у значній мірі залежать смакові та лікувальні якості мінеральних вод.

Вказані визначення ми виконували методом титрометричного аналізу, що відноситься до групи хімічних методів аналізу.

Визначення катіонів Сa2+ та Мg2+ у мінеральних водах виконувались методом трилонометричного титрування з використанням метал - індикаторів, а визначення загальної лужності - методом кислотно - основного титрування з використанням рН - індикаторів.

Результати визначень оброблені методом математичної статистики й входять у довірчий інтервал, що свідчить про відсутність систематичних похибок. Визначений вміст катіонів Сa2+ та Мg2+ не перевищує допустимих значень згідно з українським стандартом ДСТУ 878:2006 "Води мінеральні, природні, фасовані" та даними, що вказані на пляшках мінеральних вод.

При порівнянні визначеного вмісту катіонів Сa2+ та Мg2+ з допустимими значеннями вказаними на пляшках з мінеральною водою ми виявили наступне:

Таблиця 2.10 - Порівняння вмісту катіонів кальцію та магнію в мінеральних водах

Показники

Мінеральна вода

Bon aqua

Моршинська

Знаменівська

Миргородська

Допуст.

Фактичні

Допуст.

Фактичні

Допуст.

Фактичні

Допуст.

Фактичні

Кальцій, мг/дм3

10 - 60

45,0

5 - 80

37,8

< 25

9,0

30 - 200

58,5

Магній, мг/дм3

1 - 15

21,9

< 50

4,9

< 50

4,4

< 50

17,5

Загальна лужність, визначена нами у пробах мінеральних вод "Bonaqua", "Знаменівська", "Миргородська"; відповідає нормам, але лужність мінеральної води "Моршинська" дещо перевищує її.

Похожие статьи




ВИСНОВОК - Питні мінеральні води

Предыдущая | Следующая