Проектування фізичної топології системи - Оптимізація виробничих процесів комп'ютерної мережі підприємства

Фізична структура промислового сегменту централізованої промислової мережі підприємства представлена на рис. 4.3 та рис. 4.4.

фізична структура другого поверху будівлі промислової зони

Рисунок. 4.4 - Фізична структура другого поверху будівлі промислової зони

фізична структура вартової

Рисунок. 4.8 - Фізична структура вартової

Розрахунок кабельної системи

Для під'єднання до мережі робочих станцій у відділах адміністративного сегменту КМ підприємства та у промисловій зоні промислового сегменту, де планується впровадження технології Fast Ethernet стандарту 100Base-TX, буде прокладено Digitus Professional CAT5e UTP - неекранований мідний кабель типу витої пари категорії 5е $78, який підходить для горизонтальної прокладки в локальних мережах.

Для з'єднання персональних комп'ютерів з комутаторами у відділах аналітики, де обрано технологію Gigabit Ethernet стандарту 1000Base-T, буде прокладено кабель Digitus Professional CAT5e F-UTP - екранований мідний кабель на основі витої пари категорії 5е $88.

У якості роз'єму для з'єднання кабелів типу витої пари обрано стандартні конектори Digitus RJ45 Cat.5 UTP вартістю кожного 3,25 грн

В результаті розрахунку кабельної системи проектованої мережі отримано наступні розміри проводів: кабелю на основі витої пари Digitus Professional CAT5e UTP - 305 метрів; кабелю на основі витої пари Digitus Professional CAT5e F-UTP - 720 метрів; кабелю на основі багатомодового оптоволокна Tripp Lite Duplex Multimode 62.5/125 - 345 метрів

Технологія монтажу кабельної системи

При монтажі кабельної системи слід суворо дотримуватися спеціальних вимог і рекомендацій, виконання яких гарантує збереження початкових робочих характеристик всієї мережі. А саме:

    - не допускати розтягування кабелю під час монтажних робіт; - радіус вигину кабелю повинен бути не менше 10 зовнішніх діаметрів кабелю; - видаляти оболонку кабелю слід лише на стільки, скільки потрібно для монтажу; - зберігати цілісність скручування пар якомога ближче до місця монтажу, що забезпечує мінімальний вплив сигналів різних пар один на одного; - розкручені під час монтажу кабельні пари не слід скручувати знову, тому неправильне скручування може негативно вплинути на робочі характеристики; - якщо це мережа будівлі офісного типу (наприклад, будівля адміністративної зони), потрібно закладати один UTP кабель на кожні 3-4 кв. м. приміщення. Робочі місця в будівлях такого типу схильні до частих переїздів і дуже щільному оснащення засобами обчислювальної та оргтехніки; - - кабелі локальної мережі не повинні розташовуватися поруч із силовими проводами (220в), флуоресцентними лампами, силовими трансформаторами та іншими пристроями, потужні електромагнітні поля яких, створюють перешкоди і мають негативний вплив на якість передачі сигналу.

Правила монтажу визначаються типом передбачуваного з'єднання. Можливі два варіанти:

    - комп'ютер з'єднується з мережевим концентратором (hub) або комутатором (switch) використовуючи "пряму" розводку кабелю (стандарт T568B); - З'єднання між комутаторами або концентраторами, такі як "hub - hub", "switch - switch", "hub - switch" виконуються за допомогою кабелю з "перевернутої" розводкою (Uplink або Crossover). З одного боку кабель розводиться за стандартом T568A, а з іншого за стандартом T568B.

Похожие статьи




Проектування фізичної топології системи - Оптимізація виробничих процесів комп'ютерної мережі підприємства

Предыдущая | Следующая