Доменна система імен - Дослідження інфокомунікаційних параметрів цифрових систем передачі даних

Мережне програмне забезпечення бідує 32-бітних IP-адресах для встановлення з'єднання. Однак користувачі воліють використати імена комп'ютерів, оскільки їх легше запам'ятовувати. Таким чином, необхідні засоби для перетворення імен в IP-адреси й навпаки.

Коли Internet була невеликий, це було просто. На кожному комп'ютері були файли, у яких описувалися відповідності між іменами й адресами. Періодично в ці файли вносилися зміни. У цей час такий спосіб зжив себе, оскільки кількість комп'ютерів в Internet дуже велико. Файли були замінені системою серверів імен (name servers) які відслідковують відповідності між іменами й мережними адресами комп'ютерів (у дійсності це тільки один з видів сервісу, надаваних системою серверів імен). Необхідно відзначити, що використається ціла мережа серверів імен, а не який те один, центральний.

Сервера імен організовані у вигляді дерева, що відповідає організаційній структурі мережі. Імена комп'ютерів також становлять відповідну структуру. Приклад: комп'ютер має ім'я BORAX. LCS. MIT. EDU. Це комп'ютер, установлений у комп'ютерній лабораторії (LCS) у Массачусетском технологічному інституті (MIT). Для того. Щоб визначити його мережна адреса, теоретично, необхідно одержати інформацію від 4 різних серверів. По-перше, необхідно зв'язатися з одним із серверів EDU, які обслуговують установи утворення (для забезпечення надійності кожен рівень ієрархії імен обслуговують кілька серверів). На цьому сервері необхідно одержати адреси серверів MIT. На одному із серверів MIT можна одержати адресу сервера (серверів) LCS. На закінчення, на сервері LCS можна довідатися адреса комп'ютера BORAX.

Кожний із цих рівнів називається доменом. Повне ім'я BORAX. LCS. MIT. EDU, таким чином, являє собою доменне ім'я ( так само як й імена доменов LCS. MIT. EDU, MIT. EDU, and EDU).

На щастя, у дійсності немає необхідності щораз зв'язуватися з усіма перерахованими серверами. Програмне забезпечення, установлене в користувача, зв'язується із сервером імен у своєму домене, а він при необхідності зв'язується з іншими серверами імен і надає у відповідь кінцевий результат перетворення доменного імені в IP-адресу.

Доменна система зберігає не тільки інформацію про імена й адреси комп'ютерів. У ній також зберігається велика кількість іншої корисної інформації: відомості про користувачів, адреси поштових серверів і т. п.

Похожие статьи




Доменна система імен - Дослідження інфокомунікаційних параметрів цифрових систем передачі даних

Предыдущая | Следующая