Вступ - Особливості Бразильського плоскогір'я

Бразильське плоскогір'я (порт. Planalto Brasileiro) - обширний географічний регіон, що покриває значну частину сходу, півдня та центру Бразилії. За площею нагір'я досягає практично половини її території, близько 4 млн км. Крім того, переважна більшість населення країни (більше 95 %) живе на цьому нагір'ї або на вузькій прибережній смузі поруч з ним. Довжина і за широтою, і по меридіану більше 3200 км. Висоти зростають від 500 м на заході до 2000 м і більше на сході. Вища точка - г. Бандейра (2884 м). Найбільш високі частині нагір'я утворюють хребти : Серра-ду-Мар, Серра-ду-Еспіньясу, Серра-Дорада. На узбережжі типові окремі гори у вигляді веж, конусів (т. н. Цукрові голови).

Воно характеризується великою різноманітністю ландшафтів. Головні особливості природи визначаються переважанням рельєфу плоскогір'їв і столових плато і пануванням субекваторіальних і тропічних кулеметів. Тільки своєю південною околицею Бразильське нагір'я заходить у субтропічні широти.

Кліматичні умови області різноманітні. Майже для всієї цієї величезної території характерно розподіл року на два періоди - вологий і сухий. Тривалість вологого і сухого періоду та річні суми опадів у різних частинах області різні, що відбивається на характері рослинного покриву й образі культурного ландшафту.

Територія Бразильського нагір'я населена і освоєна нерівномірно. Тому й ступінь збереження природних ландшафтів у різних частинах області різна. Найбільш заселена територія, прилегла до Атлантичного океану. Там розташовані найбільші міста і найбільші площі розораних земель, на яких вирощуються цінні тропічні культури.

Мета роботи: вивчити особливості Бразильського плоскогір'я.

Завдання:

    1. Розглянути геологічну будова і гідролого-кліматичні умови даної території ; 2. Вивчити рослинний і тваринний світ.

Об'єкт дослідження: Бразильське плоскогір'я.

У першому розділі розглядається геологічні будова та особливості кліматичного розвитку території. У другому розділі ми вивчимо біорізноманіття Бразильського плоскогір'я. А в третьому розділі ознайомимося з населенням та екологічними проблемами регіону.

Похожие статьи




Вступ - Особливості Бразильського плоскогір'я

Предыдущая | Следующая