Опис - Загальна характеристика водоспадів Ігуасу

Ігуасу складається з 275 водоспадів більш ніж 3 км загальної ширини і 80 м висоти, що робить його ширше, ніж водоспад Вікторія, вище, ніж Ніагарський водоспад.

Найглибшу частину водоспаду називають ' Гарганта до Діабло ', або ' Горло Диявола ', або ' Акума але Нодобуе '.

Річка Ігуасу вивергає в середньому 1700 кубічних метрів води в секунду, більше ніж Ніагарський водоспад і водоспад Вікторія разом узяті. Водоспади розташовуються як каскадами, так і потоками.

Під час сухого сезону відвідувачі можуть бачити два окремих водоспаду у формі двох півмісяців. Кожен півмісяць становить 732 метра шириною. Під час вологого сезону ці два півмісяця з'єднуються разом, утворюючи один великий водоспад приблизно 4 кілометри ширини.

Система Iguazu складається з 275 водоспадів протягом 2,7 кілометрів річки Ігуасу. Деякі з водоспадів досягають висоти в 82 метри, але більшість висотою в 60-70 метрів. Найвідоміший водоспад - Глотка Диявола у формі підкови, висотою в 82 метри і шириною в 150 метрів, знаходиться прямо на кордоні Аргентини і Бразилії. Якби каскади Ігуасу складали єдину, безперервну стіну води, то він був би найбільш широким водоспадом у світі, але це не так і на сьогоднішній день найширшої безперервної водної стіною володіє африканський водоспад Вікторія.

Деякі водоспади спрямовуються безпосередньо в улоговину, що лежить на 82 м нижче, інші ж розбиваються на серії дрібніших водоспадів. Дрібніші водоспади утворюються уступами міцної породи, що перетворюють падаючу на них воду на хмари туману і бризок. Сонячне світло додає останній штрих, створюючи веселки, що переливаються.

В околицях Ігуасу розташований національний парк, де відвідувачі можуть оглядати живу природу і рослинність. На річках Парані і Ігуасу проводяться екскурсії на човнах. Люди можуть також відвідати дамбу Итайпу, одну з найбільших гідроелектростанцій у світі.

На кордоні Аргентини з Бразилією і Парагваєм знаходиться знаменитий Національний парк " Ігуасу ". З боку Бразилії заповідано 180 тис. гектарів, це найбільший в Бразилії і один з найбільших у світі заповідників. З аргентинської сторони, в провінції Місьйонес, розташований однойменний національний парк площею 55 тис. гектарів. Водоспади знаходяться всередині Національного заповідника під тією ж назвою.

Національний парк за природою і клімату нагадує тропіки амазонських лісів. Ліси тут багаторівневі, найвищий рівень крон дерев називається " канопи ", нижче якого є ще кілька "ступенів" більш низьких дерев. На самому нижньому рівні чагарником і трав виростають різні види " йерба мате ", з якої заварюють популярний в Аргентині чай. Орхідеї ростуть прямо на стовбурах дерев.

У заповідниках Ігуасу ростуть пальми, залізне дерево - кебрачо, живуть мавпи, тапіри, колібрі, рідкісні метелики завбільшки з блюдце і немислимих забарвлень. Пишний рослинний світ тропіків - чудове обрамлення водоспадів, не кажучи вже про те, що вода падає там з базальтових скель червонуватого кольору.

Національний парк наповнений пахощами екзотичних рослин, оточуючих водоспад. Тут росте більше 2. 000 видів різних рослин (гігантські дерева, папороті, ліани, орхідеї) і мешкає близько 400 видів птахів (папуги, колібрі, тукани), живуть ягуари, пуми, тапіри, куат.

Обидва парки були включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (у 1984 і 1986 роках відповідно).

Похожие статьи




Опис - Загальна характеристика водоспадів Ігуасу

Предыдущая | Следующая