Одяг і зовнішній вигляд - Правила ділового етикету

Дипломатичний комунікація етикет ввічливість

Хоча і говорять, що проводжають по розуму, але приймають по одежинці - ці ж принципи діють і коли людина приходить до вас на прийом. І одяг одне з найголовніших умов того, наскільки гарне скластися в людини думка про вас. Рокфеллер почав свій бізнес з того, що купив собі на останні гроші дорогий костюм і став членом гольфа-клуба.

Я думаю, не варто говорити про те, що одяг повинний бути охайної, вичищеної і вигладжений. Але от кілька рад із приводу того, як і в яких випадках потрібно вдягатися.

Чоловікам можна надягати будь-які костюми не яскравих квітів.

В офіційній обстановці піджак повинний бути застебнуть. У застебнутому піджаці входять у кабінет, до знайомих, у ресторан, у глядачевий залу театру, сидять чи у президії виступають з доповіддю, але при цьому варто знати, що нижній гудзик піджака ніколи не защібають. Розстебнути гудзика піджака можна на обіді, чи вечері сидячи в кріслі.

Колір чоловічих носків повинний бути в будь-якому випадку темніше, ніж костюм, що створює перехід від кольору костюма до кольору взуття. Лаковане взуття повинне надіватися тільки до смокінга.

Журнал "Models of the season" рекомендує дотримувати наступних правил:

Піджак переважніше класичний "англійський" (із двома шліцами позаду). На відміну від "європейського" (без шліц) і "американського" (з однієї плицей) він дозволяє своєму власнику не тільки елегантно стояти, але й елегантно сидіти;

Штани повинні бути такої довжини, щоб попереду ледве спускатися на взуття, а позаду доходити до початку каблука.

Сорочка під піджаком допускається тільки з довгими рукавами. Не слід надягати нейлонових і трикотажних сорочок.

Комір повинний бути на сантиметр, півтора вище коміра піджака

Жилет повинний бути не занадто короткий, ні сорочка, ні ремінь не повинні бути видні

Ремінь природно виключає підтяжки і навпаки

Носки до ділового і святкового костюма підбираються в тон, ні в якому разі не білі і досить довгі. [Венедиктова В. И., Ділова репутація: особистість, культура, етика, імідж ділової людини., М.,1996 р., с.30-35]

Жінка користається значно більшою волею у виборі фасону одягу і тканини, чим чоловік. Основне правило, яке варто дотримувати при виборі одягу, - це відповідність часу й обстановці. Тому не прийнято приходити на роботу в офіс у розкішних платтях. Для таких випадків підійде елегантне плаття, чи костюм плаття-костюм.

Похожие статьи




Одяг і зовнішній вигляд - Правила ділового етикету

Предыдущая | Следующая