Етикет мовного спілкування, Пріветствіе. Звернення. - Біоетика, її предмет і основні напрями

Етикет мовного спілкування починається з дотримання умов успішного мовного спілкування: з доброзичливого ставлення до адресата, демонстрації зацікавленості в розмові,''розуміє розуміння''.

Налаштованості на світ співрозмовника, щирого вираження своєї думки, співчутливого уваги. Сигналами уваги, співчуття, правильної інтерпретації і співчуття є не тільки регулятивні репліки, а й паралінгвістичні засоби - міміка, усмішка, погляд,

Таким чином, мовна етика - це правила належного мовної поведінки, засновані на нормах моралі, науково-культурних традиціях.

Етичні норми втілюють у спеціальних етичних мовних формулах і виражаються у висловлюваннях цілим ансамблем різнорівневих засобів: як полнознаменательнимі словоформами, так і словами непознаменательних частин мови (частка, вигук).

Головний етичний принцип мовного спілкування - дотримання паритетності - знаходить своє вираження, починаючи з привітання і закінчуючи прощанням, на всьому протязі розмови.

Пріветствіе. Звернення.

Привітання звернення задають тон всьому розмови. Залежно від соціальної ролі співрозмовників, і відповідно вітання здрастуй або здрастуйте, добрий день (вечір, ніч), привіт, салют, вітаю і т. п. Важливу роль грає так само ситуація спілкування.

Звернення виконує контактоустанавлівающей функцію, є інтимізації, тому протягом всієї мовної ситуації звернення слідують вимовляти неодноразово; це свідчить і про добрі почуття до співрозмовника, і про увагу до його слів.

У фактичному спілкування, у мові близьких людей, в розмовах з дітьми звернення часто супроводжуються або замінюється перифразами, епітетами зі зменшено-пестливими суфіксами: Оленька, зайчик мій, киця, мила і т. д.

Особливо це характерно для промови жінок і людей особливого складу, а також для емоційної промови.

Національні і культурні традиції наказують певні форми звертання до незнайомих людей.

Похожие статьи




Етикет мовного спілкування, Пріветствіе. Звернення. - Біоетика, її предмет і основні напрями

Предыдущая | Следующая