ОЦІНКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ПЕРВИННИХ ВІДСТІЙНИКІВ - Методика розрахунку ГДС та ефективності водоохоронних споруд

Первинні відстійники призначені для зменшення концентрації нерозчинних забруднюючих речовин стічних вод, які здатні, в залежності від питомої ваги, осідати під дією сили тяжіння або спливати (завислі речовини). Відстійники бувають різних конструкцій.

Технологічну ефективність роботи первинних відстійників слід оцінювати за відношенням концентрації завислих і осілих речовин в припливній і вихідній (освітленій) стічній воді (ефект осадження), за абсолютною концентрацією вказаних речовин в освітленій воді, а також за кількістю і вологістю затриманого осаду.

Ефект осадження в первинних відстійниках залежить в основному від вихідних концентрацій завислих і осілих речовин, їх співвідношення, часу відстоювання, температури стічних вод, конструктивних особливостей споруди.

Для кінцевого визначення технологічної ефективності роботи первинних відстійників треба у величину ефекту освітлення внести поправки на нерівномірність припливу і температуру стічної води

При оцінці роботи відстійника при різних температурах величину ефекту затримання завислих речовин, визначену при 20 0С слід зменшити (при t реальної води більше 20 0С) або збільшити (при t менше 20 0С) на величину температурної поправки на 1 0С, помножену на число градусів відхилення реальної температури води від 20 0С.

Технологічно ефективно працює такий відстійник, у якого фактичний ефект освітлення відрізняється від розрахованого за даною методикою не більше, ніж на 10 % в сторону зменшення. Зниження ефективності роботи відстійника допускається за рахунок ряду неврахованих факторів. Звичайно у добре працюючих вертикальних відстійниках при тривалості перебування 1,5 год ефект затримання завислих речовин складає близько 40 %, в радіальних та горизонтальних - близько 50 %. При збільшенні часу відстоювання до 2-2,5 год. Ефект осадження відповідно збільшується на 5-10 %.

Вологість вивантаженого осаду в технологічно ефективно працюючих відстійниках не повинна бути більше 95 % при самопливному видаленні і більше 94 % при видаленні (відкачуванні) насосами.

Похожие статьи




ОЦІНКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ПЕРВИННИХ ВІДСТІЙНИКІВ - Методика розрахунку ГДС та ефективності водоохоронних споруд

Предыдущая | Следующая