Опис технологічної схеми очищення води - Розробка системи очищення природної води і доведення її якості до санітарних норм

Згідно схеми 5.1 вихідна вода (В1) з поверхневого джерела подається насосною станцією першого підйому по трубопроводу у вертикальний змішувач вихрового типу (поз.1). З розчинного бака (поз.2) розчину в змішувач подають 10%-ний розчин коагулянту Al2(SO4)3. Одночасно з розчином коагулянту в змішувач з витратного бака (поз.3) подають 5%-ный розчин вапняного молока (ВМ). Потім, для інтенсифікації процесу коагуляції, вводиться флокулянт (Ф). В якості флокулянта використовують 1%-розчин поліакриламіда (ПАА), який з розчинного бака (поз.4) насосом (поз.8) перекачується у витратний бак (поз.5), звідки через дозатор (поз.6) ежектором (поз.7) транспортується в змішувач (поз.1). Час змішування оброблюваної води з реагентами складає 1-2 хв. Із змішувача вода поступає в освітлювач завислим шаром осаду (поз.9). Час перебування води в освітлювачі - 6 годин.

Після освітлювача, вода поступає в трубопровід, куди з витратного бака фтору (поз.10) подається насичений розчин Na2SiF6 (ФР).

Далі вода подається на швидкі гравієво-піщані фільтри (поз.11) для повного освітлення. Потім очищена вода (ОЧ) подається в змішувальний лоток (поз.12), куди з хлораторної станції ЛОНІЇ-100 (поз.13) подається хлорний газ з метою знезараження води. Час хлорування складає не менше 30 хв. Потім очищена вода (ОЧ) поступає в резервуар чистої води (поз.14), звідки насосом другого підйому (поз.22) подається водоспоживачу (ВС).

На виході з КЗФ (каркасно-засипних фільтрів) частина очищеної води поступає в резервуар чистої води для промивки фільтрів (поз.15), звідки зворотним потоком за допомогою відцентрового насоса (поз.23) подається на фільтри. Кількість промивок 1-2 рази на добу. Промивна вода (ПВ), проходячи через пісколовку (поз.21), поступає в резервуар-усереднювач промивної води (поз.20), після чого відцентровим насосом подається спільно з початковою водою в змішувач.

Осад (О), який утворюється в розчинному баці коагулянту, баці розчину поліакриламіда, в самому змішувачі і шлам (Ш) з витратного бака вапняного молока подаються в резервуар для прийому осаду (поз.16). Сюди ж поступає осад з освітлювача. Осад з резервуару для приймання осадів відцентровим насосом перекачується в осадкоущільнювач (поз.17), звідки виходить ущільнений осад (УО) і поступає в ємність згущеного осаду (поз.18). Згущений осад відцентровим насосом транспортується на площа обезводнення осаду (поз.19), звідки вода, що виділилася з осаду, подається в змішувач (поз.1).

Похожие статьи




Опис технологічної схеми очищення води - Розробка системи очищення природної води і доведення її якості до санітарних норм

Предыдущая | Следующая