Вступ - Товарні біржі і їх роль в ринковій економіці

Ринок як одна з категорій товарного виробництва у процесі еволюції зазнав істотних кількісно-якісних змін, що не могло не позначитися на його визначенні в останні понад два століття. У працях А. Сміта і Д. Рікардо термін "ринок" не набув чіткого політекономічного визначення, оскільки його відносили до зовнішніх, поверхневих явищ ринкової економіки, а тому використовували переважно для характеристики ринкового попиту.

Першу спробу дати наукове визначення ринку зробив французький економіст О. Курно. На його думку, цей термін позначає "будь-який район, на якому взаємовідносини покупців і продавців вільні, тому ціни на одні й ті самі товари мають тенденцію легко й швидко вирівнюватися". Англійський економіст А. Маршалл стверджував, що "чим досконаліший ринок, тим сильнішою є тенденція до того, щоб у всіх його пунктах в один і той самий час платили за одну й ту саму річ однакову ціну".

"Ринок на якому відбувається купівля-продаж товарів називається товарною біржею". Цією єдиною (і неповторною) фразою, як би між іншим, ще зовсім недавно описував товарний ринок головний офіційний підручник політекономії. Добре, утім, хоча б те, що автори його використовували нейтральні, без ідеологічної лайки, вираження для характеристики явища, що могутньо впливає на всі найважливіші аспекти життєвого укладу в країнах з розвитий ринковою економікою.

Переважна більшість жителів Західної Європи, Східної чи Азії Америки розглядають товари в одному логічному і соціальному ряді з послугами і обговорюють справи на товарному ринку без ажіотажного вереску.

У роботі розглянутий світовий досвід, накопичений промислово розвиненими країнами в процесі становлення і розвитку товарного ринку як одного з найважливіших сегментів національного ринку. Була зроблена спроба розглянути аспекти діяльності товарної біржі, її сутність, призначення, що складають і її місце в національному господарстві.

Похожие статьи




Вступ - Товарні біржі і їх роль в ринковій економіці

Предыдущая | Следующая