Вступ, Види підключення до Інтернету - Послуги інтернет-провайдерів

В нашому житті без Інтернету неможливо. Щодня ми включаємо свій комп'ютер та заходимо в Інтернет, щоб прочитати новини, зайти в свою поштову скриньку, скачати фільм чи новий альбом улюбленої музикальної групи, кожен відвідує Інтернет для чогось свого і мабуть не кожен замислюється як саме передаютьсь ці всі дані до нашого комп'ютера.

В цій курсовій роботі моєю метою є дослідити послуги які надають Інтернет провайдери та як передається інформація до нашого комп'ютера. Зокрема послуги, що надає наш місцевий Інтернет - провайдер Укртелеком. Провайдер послуг Інтернету, також Інтернет-провайдер-- організація, яка надає послуги доступу та передачі (інформації) певними інформаційними каналами.

Доступ до Internet можна отримати, встановивши зв'язок з провайдером послуг Internet (Internet Service Provider). Провайдер виступає в якостi посередника (провiдника) Internet, забезпечуючи пiдключення користувачiв до Internet через маршрутизатор Internet. Бiльшiсть провайдерiв є прямими провайдерами. Для таких провайдерiв надання доступу в Internet є основним видом їх дiяльностi.

Розділ І

Види підключення до Інтернету

Провайдери з'явилися в той момент, коли народилася мережа Інтернет. Спочатку Інтернет (яка тоді називалася ще Arpanet) складалася переважно з постійно підключених до мережі комп'ютерів, кожний з яких мав свою фіксовану адресу, а пізніше - доменне ім'я.

Пізніше народилася ідея надавати доступ до мережі по телефонній лінії за допомогою сеансового підключення. Ви зв'язуєтеся по телефону з комп'ютером - постійним "громадянином" мережі, підключаєтеся до нього й, таким чином, самі стаєте частиною Інтернет. І, природно, зявилося безліч організацій, які надавали доступ всім бажаючим. Не безкоштовно, звичайно... Так з'явилися перші провайдери.

Тому передачу інформації в Інтернеті провайдери здійснюють через спеціальні високошвидкісні канали зв'язку, наприклад через волоконно-оптичні кабелі або, у крайньому випадку, через супутниковий зв'язок. Ці канали дозволяють одночасно працювати в Інтернеті сотням і навіть тисячам користувачів, які не відчувають при цьому ніякого дискомфорту. Звичайно, у певний момент ємності каналу перестає вистачати, тоді його або модернізують, роблять більше ємним, або зв'язок катастрофічно погіршується...

У кожному разі, всупереч відомому рекламному слогану, користувача насамперед хвилює не те, з якою швидкістю передаються дані від провайдера в мережу, а те, з якою швидкістю "працює" канал між його власним комп'ютером і комп'ютером провайдера. Саме розходження в типі підключення й пропускної здатності каналу зв'язку між користувачем і провайдером визначають вид доступу до Інтернету, а заодно і його вартість. Звичайно, далеко не в кожному місті України користувач може дозволити собі розкіш вибирати з декількох схем. Але Інтернет усе активніше проникає в наше життя, і самі нові види комунікації, ще кілька років тому доступні тільки в Києві та деяких обласних центрах, потихеньку "обживають" і провінцію.

Отже, які ж види доступу в Інтернет значаться в "меню" сучасних провайдерів? Доступ до Internet можна отримати встановивши зв'язок з провайдером послуг Internet (Internet Service Provider). Провайдер виступає в якостi посередника (провiдника) Internet, забезпечуючи пiдключення користувачiв до Internet через маршрутизатор Internet. Користувач пiдключається до маршрутизатора провайдера за допомогою телефона або видiленої лiнiї.

Бiльшiсть провайдерiв є прямими провайдерами. Для таких провайдерiв надання доступу в Internet є основним видом їх дiяльностi. Їм сплачують разовий вступний внесок плюс пiдписну плату. Вони переважно надають користувачам все програмне забезпечення, необхiдне для пiдключення. Додатковi послуги, що надаються провайдерами можуть iстотно вiдрiзнятися. Однi провайдери надають тiльки можливiсть доступу до Internet без будь-яких додаткових можливостей. Iншi - можуть здавати в оренду мiсце для особистого Web-сервера, запропонувати можливiсть постiйного пiдключення або допомогти в оформленнi i веденнi Web-сервера.

Iншою формою послуг є iнтерактивнi служби (Online Services). Вони, крiм доступу в Internet, мають велику кiлькiсть додаткових комунiкацiйних можливостей. Двома найбiльш популярними iнтерактивними службами є CompuService та America Online.

Переписка i електронна пошта - найпростiша форма застосування Internet. Пiдключення, що дозволяє переписуватися та користуватися електронною поштою, є найпростiшим по установцi i найдешевшим в експлуатацiї.

Доменний доступ - з провайдером заключається договiр про можливiсть безпосереднього доступу до Internet, за який вноситься мiсячна або рiчна плата. Подiбний вид доступу найчастiше використовується в органiзацiях, якi використовують ресурси Internet для отримання загальної iнформацiї, проведення iнтерактивних дослiджень або придбання товарiв та послуг.

Клiєнтський доступ- використовується для запуску Internet-приложень на робочих станцiях (наприклад, програмне забезпечення для торгiвлi акцiями, яке зв'язується з брокерськими конторами або комунiкацiйною програмою, яка проводить конференцiю в режимi реального часу). Подiбнi приложення самостiйно встановлюють пiдключення до Internet пiд час запуску i вiдключаються в момент завершення роботи.

Постiйний прямий доступ до Internet використовується компанiями, що iнтенсивно пропонують свої товари та послуги через Internet; в якостi прикладу можна навести авіакомпанiю з можливiстю бронювання квиткiв через Internet. Подiбний вид доступу є найдорожчим i його установка та супровiд вимагає додаткових послуг зi сторони провайдера.

Для забезпечення обмiну повiдомленнями, доменного або клiєнтського доступу достатньо лише Комутованого доступу (dial-up access) до провайдера; це означає, що ми встановлюємо зв'язок, використовуючи стандартнi телефоннi лiнiї або ISDN-лiнiї, якi бiльш швидко працюють, але коштують дорожче.

Доступ в Internet можна надати або всiм, або кiльком користувачам мережi. Якщо приймається рiшення надати доступ тiльки кiльком користувачам, тодi зручнiше буде настроїти робочi станцiї таких користувачiв окремо; тобто встановити на таких станцiях модем та пiдтримку протоколу TCP/IP, пiсля чого такi користувачi зможуть самостiйно зв'язуватися з провайдером. Впровадження такого рiшення не займе багато часу, такий доступ легко супроводжувати i, крiм того, нам не знадобиться настроювати всю мережу для пiдтримки протоколу TCP/IP.

Однак, якщо ми захочем надати доступ до Internet всiм своїм користувачам, то пiдтримку протоколу TCP/IP слiд буде встановлювати по всiй мережi. В такому випадку замiсть установки зв'язку за допомогою модему, доцiльно використати Комутуючий маршрутизатор, який є вдосконаленою формою модема, призначеною для використання в мережах. Комутуючий маршрутизатор встановлюється як окремий вузол мережi, а потiм згiдно команд, отримуваних вiд робочих станцiй, вiн самостiйно буде зв'язуватися з провайдером i забезпечувати передачу iнформацiї вiд провайдера в нашу мережу i навпаки. Якщо встановлюється пiдключення за допомогою маршрутизатора, то в даному випадку при великiй кiлькостi користувачiв передача iнформацiї може значно сповiльнитися через використання стандартних телефонних лiнiй. В той час як ISDN-лiнiя, яка є дещо дорожчою вiд звичайної телефонної, але обiйдеться значно дешевше видiленого каналу.

Для використання лiнiї ISDN пiдключатися слiд через телефонну компанiю, яка пiдтримує ISDN-пiдключення. В цьому випадку нам слiд встановити ISDN-сумiсний маршрутизатор i заключити договiр з компанiєю на використання ISDN-обладнання.

Якщо в мережi велика кiлькiсть користувачiв Internet, але немає необхiдностi пiдтримувати зв'язок на протязi 24 годин на добу, то ISDN буде досить розумною в фiнансовому вiдношеннi альтернативою видiленому каналу. Цiна на використання ISDN переважно встановлюються в залежностi вiд часу використання на вiдмiну вiд досить високої плати за доступ по видiленому каналу. При виборi типу пiдключення провайдер повинен надати iнформацiю про цiни на рiзнi типи пiдключення.

Якщо необхiдно встановити Web-сервер, який працює цiлодобово, то для забезпечення постiйного пiдключення доцiльно використовувати Видiлений канал. Для подiбного типу зв'язку встановлюється постiйна фiксована плата за пiдключення та використання Internet. Видiлений канал призначений для двосторонньої передачi iнформацiї. Швидкiсть передачi iнформацiї по видiленому каналу значно вища, нiж по комутованому. Вона може приймати значення вiд 56 Кбiт/с до 45 Мбiт/с. Бiльшiсть видiлених каналiв забезпечують зв'язок зi швидкiстю приблизно 1,5Мбiт/с.

Вся iнформацiя, що передається в мережi, розбивається на Пакети - невеликi (не бiльше 1500 символiв) порцiї даних. Пакети посилають незалежно один вiд одного, а в пунктi прийому вони збираються в потрiбнiй послiдовностi. Такий режим передачi називається Дейтаграмним. Iншими словами, протокол TCP/IP розподiляє iнформацiю по великiй кiлькостi дейтаграм, пiсля чого в пунктi прийому перевiряє їх достовiрнiсть i збирає знову. Протокол IP керує адресами, послiдовнiстю та пересилкою. Протоколи TCP/IP вiдносяться до транспортного рiвня Еталонної моделi взаємодiї вiдкритих систем i не залежать вiд протоколiв iнших рiвней цiєї моделi. Завдяки цьому протоколи TCP/IP iдеально пiдходять для використання в Internet. Коли сорок мiльйонiв людей використовують в своїй роботi рiзноманiтнi системи, зручнiше перевiряти помилки на рiвнi протоколу, який пiдтримують всi цi системи.

Похожие статьи




Вступ, Види підключення до Інтернету - Послуги інтернет-провайдерів

Предыдущая | Следующая