Вступ - Створення комутаційної техніки на основі цифрових систем передачі

З кожним роком зростає обсяг інформації, яка підлягає передачі по каналах зв'язку. Характерним при цьому є не тільки кількісне зростання обсягів інформації, але і якісно нові вимоги до комутації та розподілу інформації, що надходить. Це в свою чергу вимагає значного розширення і розвитку мереж зв'язку і в першу чергу апаратури комутації.

Телефонний зв'язок є основним й інтенсивно зростаючим видом зв'язку, тому розвитку і вдосконалення мереж телефонного зв'язку в нашій країні постійно приділяється велика увага.

Мережа зв'язку являє собою складний комплекс споруд, створення і розвиток яких потребує великих капітальних вкладень. Цим пояснюється те, що питання оптимальної побудови мереж зв'язку та підвищення ефективності їх використання розглядаються як найважливіша народногосподарська задача.

На різних етапах розвитку телефонного зв'язку були створені автоматичні системи комутації різних типів (поколінь). До АТС першого покоління належать станції із безпосереднім управлінням (наприклад, АТС крокової системи), засновані на застосуванні електромеханічних приладів, кожен з яких має власне управляючий пристрій. Подібні системи комутації мають істотні недоліки, до яких насамперед слід віднести необхідність постійної присутності експлуатаційно-технічного персоналу для спостереження за дією станції і як наслідок - значні експлуатаційні витрати, непродуктивне використання індивідуальних керуючих пристроїв, займаних не тільки в процесі встановлення з'єднання, але й у час розмови.

Цих недоліків позбавлені АТС координатної системи (АТС другого покоління), в яких вперше була здійснена централізація управління та застосовані більш надійні комутаційні прилади - багаторазові координатні з'єднувачі (МКС). Все це дозволило істотно підвищити використання колективних керуючих пристроїв (маркерів, регістрів), спростити умови експлуатації АТС і скоротити експлуатаційні витрати.

Проте нові, більш високі вимоги до систем комутацій, викликані необхідністю вирішення нових завдань, поставлених перед мережами зв'язку в сучасних умовах, змусили істотно перетворити комутаційну техніку і створити якісно нові системи управління автоматичної комутації. До таких систем відносяться квазіелектронні (третє покоління) і електронні (четверте покоління) міські, сільські та міжміські телефонні станції і вузли. Квазіелектронні системи комутації характеризуються тим, що в якості комутаційних елементів у них використовуються різні швидкодіючі електромагнітні прилади (герконові реле, Перідині та ін), а в якості центрального керуючого пристрою - спеціалізовані ЕОМ, які в автоматичній електрозв'язку називаються електронними керуючими машинами (ЕКМ). На квазіелектронних АТС, як і на АТС попередніх поколінь, застосовуються комутаційні системи з просторовим розподілом каналів.

Як на електронних, так і на квазіелектроннихx АТС використовується перспективний програмний принцип побудови керуючих пристроїв. При цьому в міських та міжміських станціях і вузлах комутації, як правило, застосовується система централізованого управління з програмою, записаною в спеціальних запам'ятовуючих пристроях (ЗУ). Така система управління в значній мірі спрощує умови введення нових або зміни чинних програм, наприклад при необхідності надання абонентам нових послуг (додаткових видів обслуговування - ДВО). Введення нових ДВО (наприклад, скорочений набір номера абонентів, щонайбільш часто викликаються, конференц зв'язок, переадресація викликів на інший апарат) в цьому випадку зводиться до зміни алгоритмів функціонування ЕКМ шляхом заміни або перезапису програм до ЗУ керуючої машини.

Нові системи комутації з програмним управлінням мають ряд важливих переваг, серед яких перш за все слід відзначити малі габарити, малу потужність і високу надійність дії апаратури. Істотною перевагою цих систем комутації є також зниження експлуатаційних витрат за рахунок автоматизації дій з обслуговування АТС (процесів контролю і спостереження за працездатністю обладнання, пошуку несправностей, усунення пошкоджень шляхом перемикання несправного блоку на резервний та ін.)

Щоб підвищити якість зв'язку, розширити число послуг зв'язку, здійснити автоматизацію мережі, відбувається заміна аналогових комутаційних станцій на цифрові.

Мета створення нового покоління комутаційної техніки на основі цифрових систем передачі полягає в тому, щоб підвищити гнучкість і економічність системи, скоротити витрати і трудомісткість експлуатації, спростити виробництво, створити нові види послуг абонентам [1]

Похожие статьи




Вступ - Створення комутаційної техніки на основі цифрових систем передачі

Предыдущая | Следующая