Вступ - Розрахунок радіорелейної лінії прямої видимості

Принцип побудови РРЛ прямої видимості.

Радіорелейна лінія являє собою ланцюг приймально-передавальних станцій, антени яких розміщені одна від одної на відстань R прямої видимості. Для передачі сигналів на значні відстані використовується принцип ретрансляції - кожна станція, що входить в РРЛ, приймає, підсилює і випромінює сигнал у напрямі сусідньої станції. Сучасні РРЛ дозволяють здійснити високоякісну передачу різних повідомлень на відстані в декілька тисяч кілометрів. Для передачі сигналів від однієї радіорелейної станції (РРС) до іншої застосовуються гостроспрямовані антени з коефіцієнтом посилення 30-40 дБ (103-104 раз по потужності) і більше. Великі коефіцієнти посилення антен дозволяють застосовувати на РРЛ передавачі порівняно невеликої потужності (не більше 10-20 Вт). Для роботи РРЛ виділяються смуги частот, розташовані в області 0,4; 2; 4; 6; 8 і 11 ГГц. Йде освоєння більш високочастотного діапазону до 15 ГГц і вище. Вибір вказаних діапазонів обумовлений, головним чином, тим, що в цьому випадку, по-перше, виявляється можливою передача великого об'єму інформації (забезпечується велика пропускна спроможність), по-друге, достатньо високі перешкодостійкість і надійність зв'язку. Мала ширина діаграми спрямованості антен дає можливість уникнути взаємних перешкод між РРС, працюючими на однакових частотах.

Типи станцій РРЛ

Всі станції РРЛ залежно від їх місць розташування, призначення і комплектації підрозділяються на:

Проміжні (ПРС),

Крайові (КРС),

Вузлові (ВРС).

Проміжні радіорелейні станції призначаються для прийому від попередньої станції модульованих СВЧ сигналів, підсилення їх і передачі на подальшу станцію. Ці станції оснащені автоматизованою апаратурою і є в основному не обслуговуваними. Управління і спостереження за роботою апаратури не обслуговуваних ПРС проводяться з КРС або ВРС автоматично або дистанційно за допомогою спеціальної системи телеобслуговування.

Крайові радіорелейні станції розташовані на кінцях магістральної лінії або на кінцях ліній, відгалужених від магістральної. На КРС проводяться введення і виділення повідомлень, переданих по РРЛ. За допомогою сполучних ліній КРС зв'язуються з міжміськими телефонними станціями (МТС), міжміськими телевізійними апаратними (МТА) і міжміськими мовними апаратними (ММА), які являються основними джерелами повідомлень, що передаються по РРЛ. На КРС завжди є обслуговуючий технічний персонал, що забезпечує справність апаратури не тільки даної КРС, але і підлеглих нею декількох ПРС на ділянці резервування.

Вузлові радіорелейні станції, так само як і КРС, мають обслуговуючий технічний персонал. Встановлюються ВРС в тих пунктах траси РРЛ, де потрібно проводити виділення і введення телефонних повідомлень, виділення або заміну програм телебачення. Виділені телефонні, телевізійні або інші повідомлення далі подаються до відповідних споживачів.

Класифікація РРЛ

Радіорелейні лінії прямої видимості можна класифікувати таким чином.

По пропускній спроможності:

Багатоканальні РРЛ (з числом каналів понад 300);

РРЛ середньої місткості (від 60 до 300 каналів);

Мало канальні РРЛ (менше 60 каналів).

По області застосування:

Стаціонарні магістральні багато стволові РРЛ великої місткості і великої протяжності (до 10-12 тис. км);

Зонові стаціонарні РРЛ середньої ємкості обласного і республіканського значення і РРЛ, що використовуються на відгалуженнях від магістральних ліній; РРЛ місцевого районного значення.

За способом ущільнення каналів і типом модуляції СВЧ коливань передавачів:

РРЛ з частотним ущільненням і частотною модуляцією СВЧ коливань передавачів;

РРЛ з тимчасовим ущільненням і передачею повідомлень в аналоговій формі;

РРЛ, призначені для передачі повідомлень в цифровій формі.

По діапазону частот, що використовуються:

РРЛ дециметрового,

Сантиметрового

Міліметрового діапазонів.

Похожие статьи




Вступ - Розрахунок радіорелейної лінії прямої видимості

Предыдущая | Следующая