Особливості, Структура мікропроцесора - Структура мікропроцесора

Пропускна здатність: максимальне число бітів, які можуть бути передані одночасно як внутрішні, так як зовнішні автобусів. Перші мікропроцесори були 8 і 16 біт, але в даний час обробляти дані між 64 і 128 біт.

Адресного простору: Тип процесора обмежує максимальний об'єм оперативної пам'яті і кеша, який можна встановити на ПК

Швидкість або частота (внутрішній і зовнішній) : відноситься як до Швидкість даних процесу всередині мікро (частота внутрішній) щодо швидкості, з якою дані передаються на інший компоненти (зовнішня частота). Ця швидкість имірюється в мегагерц (МГц) або гігагерц (ГГц) і перетворилася з 12 МГц з перших мікроскопії на 3 ГГц з найсучаснішим. Внутрішня швидкість, як правило, значно більше, ніж зовнішній.

Трубопровід: можливість запуску більше однієї інструкції за такт, тобто до завершення інструкції, мікропроцесор здатний почати обробку з одним

Структура мікропроцесора

Основою будь-якої мікро-ЕОМ чи ПК є мікропроцесор, що здійснює необхідне перетворення інформації всередині мікропроцесора, керує іншими компонентами ЕОМ та забезпечує передачу інформації між компонентами ЕОМ, а також між ЕОМ та зовнішнім середовищем.

Для розуміння того, як працюють сучасні мікропроцесори на ПК, потрібно знати загальну структуру процесора. Це дозволить розуміти, які процеси відбуваються всередині мікропроцесора.

Спрощена структурна схема процесора показана на рис.1.

На схемі зображені лише основні частини:

    - арифметично-логічний пристрій (АЛП); - керуючий пристрій (КП); - блок керуючих регістрів (БКР); - блок регістрової пам'яті; - блок зв'язку з оперативною пам'яттю; - інше обладнання.

До складу процесора можуть також входити і деякі інші блоки, що беруть участь в організації обчислювального процесу (блок переривання, блок захисту пам'яті, блок контролю правильності роботи та діагностики процесора та інше).

Арифметично-логічний пристрій процесора виконує логічні та арифметичні операції над даними.

В процесорі може бути один універсальний АЛП для виконання всіх основних арифметичних та логічних перетворень чи декілька спеціалізованих для окремих видів операцій, наприклад для операцій над кодами команд, над десятковими числами і таке інше. В останньому випадку збільшується кількість обладнання процесора, але підвищується його швидкодія за рахунок спеціалізації та спрощення схем виконання окремих операцій.

Керуючий пристрій генерує необхідні керуючі сигнали для вибірки чергової команди з пам'яті, дешифрації коду команди, формування адрес операндів, вибірки операндів з пам'яті, передачі їх в АЛП, виконання в АЛП операції, що передбачена кодом команди, передачі отриманого в АЛП результату операції в пам'ять, ініціювання операцій введення-виведення, організації реакції процесора на запити переривання, що надходять від вузлів самого процесора, інших пристроїв машини, в тому числі від периферійних пристроїв ЕОМ та із зовнішнього середовища (наприклад, з датчиків).

Блок керуючих регістрів призначений для тимчасового зберігання керуючої інформації. мікропроцесор інтегральний дешифрація

Для підвищення швидкодії та логічних можливостей процесора та мікропроцесора до їх складу включають блок регістрової пам'яті невеликої ємності, але більш високої, ніж оперативна пам'ять, швидкодії.

Похожие статьи




Особливості, Структура мікропроцесора - Структура мікропроцесора

Предыдущая | Следующая