Вибір концепції побудови мережі, Вибір побудови магістральної мережі, Вибір мережевих технологій для магістральної мережі, Вибір топології для магістральної мережі - Суть і етапи впровадження проекту мультісервісной мережі

Типова структура мережі припускає наявність трьох рівнів: доступ, магістраль і ядро. У центрі (ядро) перебувають високопродуктивні платформи для швидкої комутації трафіку з підтримкою протоколів динамічної маршрутизації; тут же забезпечується підключення до вищих провайдерів і розташовуються сервісні центри.

Мережу Київського району поділено на два рівні: рівень доступу та рівень магістралі.

Вибір побудови магістральної мережі
Вибір мережевих технологій для магістральної мережі

Основними магістральними технологіями на сьогодні є наступні: SDH, ATM, EoSDH, Gigabit/10 Gigabit Ethernet.

SDH - телекомунікаційна технологія з комутацією каналів, створена і оптимізована для передачі оцифрованих голосових потоків зі швидкістю 64 кбіт/с. SDH далеко не найефективніша технологія щодо використання транспортного ресурсу, але зате, в силу своєї специфіки, надійна у відношенні стабільних параметрів передачі.

Технологія ATM була задумана як універсальна технологія для наскрізної передачі мультисервісного трафіку по мережах будь-якого типу та рівня. Це означає, що вона може використовуватися і в мережах з комутацією каналів (SDH), і в мережах з комутацією пакетів (Ethernet), причому як в магістралях, так і на останній милі.

Головний недолік мереж з технологією ATM полягає в їхній повній несумісності з жодною з існуючих мереж. Плавний перехід на ATM у принципі неможливий, потрібно міняти відразу все устаткування, а вартість його поки що дуже висока. У табл. 2.1 наведені порівняльні характеристики технологій ATM і EoSDH.

Таблиця 2.1 - Порівняльні характеристики технологій ATM і EoSDH

Технологія ATM

Технологія EoSDH

Може працювати з будь-яким типом корисного навантаження

Корисне навантаження повинна бути розбита на пакети

Підтримка механізму QoS

Ні вбудованого механізму контролю параметрів QoS

Службова інформація використовує додаткову смугу пропускання

Службова інформація використовує додаткову смугу пропускання в разі мультимедійного трафіку

Комутація виконується на 1,25 рівні моделі OSI

Комутація виконується на рівні 3 моделі OSI. Можна використовувати різні типи кешування

Обробляє стислі голосові дані

Обробляє стислі голосові дані

Технологія Gigabit Ethernet (гігабітний стандарт Ethernet) - це високошвидкісні локальні мережі стандарту IEEE 802.3z. Дана технологія дозволяє використовувати смугу пропускання в 10 разів більшу, ніж технологія Fast Ethernet.

Комплекс технологій l0 Gigabit Ethernet призначений для побудови супершвидкісної магістральних з'єднань в мережах IEEE 802.3/Ethernet. Як випливає з назви, технології цього комплексу забезпечують можливість передачі даних по магістральних з'єднанням ЛВС Ethernet на швидкості 10 Гбіт/сек. У табл. 2.2 наведено порівняльні характеристики технологій ATM і Gigabit Ethernet.

Один з потенційних недоліків Gigabit Ethernet в тому, що технологія Ethernet у чистому виді не призначена для підтримки трафіку реального часу, такого, як мова і відео. Для таких пакетів повинні бути прийняті досить серйозні заходи щодо забезпечення якості обслуговування, щоб вони перебували вчасно і без затримки.

Таблиця 2.2 - Порівняльна характеристика технологій ATM і Gigabit Ethernet

Технологія ATM

Технологія Gigabit Ethernet

Підтримує механізм QoS як у локальних, так і в розподілених мережах. Дозволяє правилами QoS локальної мережі поширюватися на розподілену мережа

Засоби QoS реалізовані у вигляді шести рівнів пріоритетів, які не розповсюджуються в розподілену мережу

Заснована на концепції віртуальних каналів, що гарантує надійність і стійкість

Використовується шинна топологія. Може бути побудована в комутованих виділених або частково виділених сегментах

Дозволяє досягати швидкості передачі даних до 10 Гбіт / с і вище

Обмеження по швидкості - 1 Гбіт/с (без використання дуплексної передачі) та до 10 Гбіт/с

Базові контрольно-керуючі технології для магістральних мереж є: VLAN, Q-in-Q, STP, OSPF, MPLS.

Найбільш передовою технологією для побудови операторських мереж є Multiprotocol Label Switching (MPLS), як найбільш ефективна архітектура для передачі IP трафіку.

Для просування даних по мережі MPLS використовує техніку, відому як комутація пакетів за мітками. MPLS підтримує й інші додаткові сервіси: Traffic Engineering (TE), QoS, VPN, EoMPLS і AToM.

MPLS знаходиться між мережевих і канальним рівнями, і емулює різні властивості мереж з комутацією каналів поверх мереж з комутацією пакетів. Тим самим з його допомогою можна передавати різні протоколи за одним стандартом. У традиційній IP мережі пакети передаються від одного маршрутизатора іншому і кожен маршрутизатор читаючи заголовок пакета (адреса призначення) приймає рішення про те, за яким маршрутом відправити пакет далі.

У протоколі MPLS ніякого подальшого аналізу заголовків в маршрутизаторах по шляху прямування не проводиться, а переадресація управляється виключно на основі міток. Протоколі MPLS має багато переваг перед традиційною маршрутизацією на мережевому рівні.

Однак ці переваги відсутні при зв'язку точка-точка. Більш того, додавання MPLS міток збільшує переданий пакет, і тим самим - загальний трафік.

Вибір топології для магістральної мережі

Магістральні територіальні мережі повинні забезпечувати високу відмовостійкість, так як на магістралі об'єднуються потоки великої кількості мережі доступу. Існують дві топології, які забезпечують високу надійність: "кожний з кожним", та "кільце". Однак для топології "кожний з кожним" потрібно дуже багато кабелю, та портів, що не ефективним з боку економічності.

Тому для забезпечення підвищеної надійності та резервування широко застосовується топологічна модель кільця. Кільця, зазвичай створюють на рівнях опорної мережі і доступу. Для з'єднання мережі використовуються оптоволоконні лінії зв'язку, адже оптоволоконна лінія зв'язку - сама надійна й стабільна технологія для підключення абонента до вузла провайдера на будь-яких дистанціях, та забезпечує швидкості передачі до 10 Гбіт/с і вище, побудована на базі оптоволоконних кабелів.

Похожие статьи




Вибір концепції побудови мережі, Вибір побудови магістральної мережі, Вибір мережевих технологій для магістральної мережі, Вибір топології для магістральної мережі - Суть і етапи впровадження проекту мультісервісной мережі

Предыдущая | Следующая