Фіксація тварини, Знеболювання - Оваріогістеректомія суки

Для проведення операції собаку фіксують в спинному положенні на операційному столі С. П. Виноградова. Він має робочу поверхню площею 660х1050 мм, виконаний з металу і дозволяє фіксувати тварин у стоячому, лежачому горизонтальному і вертикальному положенні.

На передпліччі і гомілки кожної кінцівки прив'язують міцну, м'яку тасьму з затягувався зашморг. Собаку кладуть спиною на стіл, при цьому помічник утримує голову і передні кінцівки, інший прив'язує задні кінцівки до столу. Потім передні кінцівки витягуються уздовж тулуба і прив'язуються.

Знеболювання

Премедикація - преднаркозна медикаментозна підготовка тварини до наркозу. Вона дозволяє усунути негативні явища, які можуть виникнути під час наркозу.

Групи премедикантів:

Засоби седативної премедикації або нейролептики (викликають сноподібний стан, але всі больові відчуття зберігаються). Вводять за 10-15 хв до безпосереднього наркозу. Це такі речовини як аміназин, ксилазин, седазин.

Холінолітичні засоби. Основним представником є атропіну сульфат, що обмежує секрецію залоз, зменшує ларинго - і бронхоспазм, знижує пригнічу вальну дію вагуча на серце і збуджує дихання, чим попереджує колапс, зупинку дихання і серця.

Анальгетики - послаблюють або усувають відчуття болю, не порушуючи свідомість. Є наркотичні (морфін) та ненаркотичні (анальгін) анальгетики

Антигістамінні препарати - специфічна група проти алергенних препаратів (димедрол, супрастин).

Снодійні препарати викликають сноподібний стан. Це препарати барбітурової кислоти (тіопентал натрію).

Міорелаксанти - группа препаратів, що розслаблюють м'язи (дитилін, диклоцин).

Знеболювання поділяється на місцеве та загальне (наркоз).

Наркоз - штучно спричинений стан тварини, що характеризується глибоким, але зворотнім пригніченням функції ЦНС. Основними складовими є седація (сноподібний стан), релаксація (розслаблення м'язів), аналгезія (втрата больової чутливості).

Місцеве знеболювання - тимчасова втрата чутливості і ділянці, що оперується під впливом місцевоанастезуючих речовин.

Проводиться інфільтраційна анестезія 0,5% розчином новокаїну по лінії передбачуваного розрізу. Голкою проколюють шкіру і ведемо голку під шкірою, ін'єктуючи розчин в підшкірній клітковині. У міру просування голки надсилається розчин новокаїну, тобто розчин повинен йти вперед голки. Інфільтрація виробляється прямолінійно.

Загальна анестезія

Для медикаментозного заспокоєння і знерухомлення використовуємо кетамін і ксилазин.

Перед застосуванням наркозних засобів проводять премедикацію Атропіну сульфатом (за 30-40 хв до наркозу), який збільшує частоту серцевих скорочень за рахунок ослаблення впливу n. vagus на синусовий вузол, істотно не впливаючи на артеріальний тиску, гальмує секрецію залоз дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту, розслабляє мускулатуру бронхів, сечоводів, жовчних шляхів. Внутрішньомязево вводять 1 мл атропіну сульфату на 10 кг живої маси суки.

Через 10 хвилин вводимо підшкірно димедрол (1 мл на 10 кг живої маси), аби попередити можливу алергічну реакцію. Далі вводимо суміш кетаміну і ксилазину внутрішньом'язево (1:1) в дозуванні 1 мл на 10 кг живої маси.

Кетаміну гідрохлорид (5%) проявляє аналгетичну і наркозну дію, характеризується глибокою аналгезією, мінімально пригнічує дихання, володіє властивістю незначного міорелаксанта. Можна вводити внутрішньовенно і внутрішньомязево в чистому вигляді і в комбінації з ксилазином (2%), іншими нейролептиками, транквілізаторами і анальгетиками, що підсилюють дію кетаміну.

Похожие статьи




Фіксація тварини, Знеболювання - Оваріогістеректомія суки

Предыдущая | Следующая