АНОТАЦІЯ - Заходи поліпшення якості та підвищення врожайності насіння кукурудзи в Центральному Лісостепу України

Новак Ж. М. Заходи поліпшення якості та підвищення врожайності насіння кукурудзи в центральному лісостепу України. - Рукопис.

Дисертація на здобуття ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.14 - насінництво. - Селекційно-генетичний інститут - Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення, Одеса, 2007.

У дисертації представлено результати досліджень з удосконалення технології насінництва гетерозисних гібридів кукурудзи. Розроблено способи зближення термінів цвітіння качанів інбредної пізньостиглої лінії Гк 26 і волотей ранньостиглої Чк 73: сівба батьківського компонента у фазі 4-5 листків материнського та передпосівна обробка насіння материнської лінії Гк 26 0,05% розчином виноградної кислоти з одночасною обробкою батьківської Чк 73 0,5% розчином нікотинової. Обмежено параметри видалення разом з волоттю верхніх листків материнських рослин - лінії ЦГ 10 і гібрида Мир до рівнів несуттєвого впливу на урожайність і якість гібридного насіння. Встановлено, що найвищу врожайність гібридного насіння зі збереженням його якості забезпечує схема сівби компонентів гібрида за розміщення рядків батьківського компонента у міжряддях материнського і видалення його після відцвітання волотей для комбінацій простого ЦГ 10 МЧF 115 зМ, трилінійного Мир МЧУР 89 МВ і чотирилінійного РічкаЧРіст гібридів. Підібрано кінцеві густоти рослин, що характеризуються поєднанням кількісних та якісних показників урожаю для інбредних ліній: Чк 73, ЦГ 10 М, F 115 зМ - 100 тис./га; УР 89 МВ, Гк 26 і гібридів Мир М, Річка та Ріст - 80тис./га. Основні результати роботи впроваджено у насінницьких господарствах АПК та в навчальний процес вищих закладів освіти України.

Ключові слова: насіння кукурудзи, інбредна лінія, гетерозисний гібрид, материнська/батьківська форма, термін, кастрація, схема, густота, урожайність.

Похожие статьи




АНОТАЦІЯ - Заходи поліпшення якості та підвищення врожайності насіння кукурудзи в Центральному Лісостепу України

Предыдущая | Следующая