Вимоги охорони праці для сигналістів


Вимоги охорони праці для сигналістів

Перед початком роботи сигналіст повинен надіти належний йому спеціальний одяг і взуття, сигнальний жилет зі світловідбиваючими накладками і застібнутися його на всі гудзики. Головний убір не повинен погіршувати чутність звукових сигналів.

Разом з сигналистом, який здає зміну перевірити:

    - наявність і справність інвентарю суворого обліку; - наявність і справність сигнального приладдя, інструменту; - надійність закріплення рухомого складу; - роботу радіостанції, телефонного зв'язку; - наявність технічної документації; - перевірити стан міжколій в межах робочого місця; - справність пішохідних настилів по маршрутам службового проходу; - стан освітлення; - наявність піску; - засоби пожежогасіння.

Маршрути службового проходу і міжколії повинні бути очищені від сміття, сторонніх предметів, деталей вагонів і матеріалів верхньої будови колії, а в зимовий час - від снігу і льоду.

Сигналіст повинен отримати інформацію від здаючого зміни о розташуванні і закріпленні рухомого складу на коліях станції, ознайомитися з планом майбутньої роботи і доповісти черговому по станції про прийняття чергування.

Про всі виявлені зауваження та порушення повідомити чергового по станції для вжиття заходів щодо їх усунення, а в разі виникнення небезпеки для його життя і здоров'я не приступати до виконання роботи до усунення такої небезпеки. аварійний опік медичний допомога

Під час проведення маневрів сигналіст зобов'язаний уважно стежити за переміщеннями маневрового состава. Користуючись інформацією, передаваноїчерговим по станції і складачемпоїздів, своєчасно виконувати завдання по організації маневрової роботи і завчасно переміщуватися в безпечне місце. Чітко і своєчасно передавати машиністу локомотива й складачу поїздів необхідні сигнали і повідомлення по ходу проведення маневрової роботи.

У разі необхідності роботи сигналіста на централізованій стрілці (переведеннякурбелем, огляд при неможливості переведення її з пульт-табло) необхідно:

Ь слідуючи до стрілки, дотримуватись вимог безпеки при знаходженні на станційних коліях;

Ь при переведенністрілки стояти обличчям до електроприводу;

Ь під час переведення стрілки стежити за рухом поїздів і маневрових составів;

Ь слухати повідомлення по гучномовному зв'язку;

Ь слідувати до стрілки за встановленими маршрутами службового проходу.

Сигналіст повинен проводити очищення централізованих стрілочних переводів, перевірку вільності стрілки від рухомого складу, переведення курбелем тільки за вказівкою чергового по станції. Про закінчення роботи сигналіст доповідає черговому по станції.

У темний час доби очищення стрілочних переводів дозволяється тільки в разі крайньої необхідності, викликаної несприятливими метеорологічними умовами (снігопад, хуртовина, ураган). В цьому випадку, а також вдень ??при поганій видимості (туман, заметіль), всередині колії встановлюється запалений ручний ліхтар з червоним склом. У світлий час доби місце роботи огороджується червоним сигналом.

Під час очищення стрілочних переводів необхідно стояти обличчям в бік очікуваного напрямку руху поїзда і роботи проводити з особливою обережністю.

При очищенні централізованих стрілочних переводів в межах рамних рейок між відведеним вістряком і рамною рейкою проти тяг електропривода закладається дерев'яний вкладиш.

Закріплення вагонів на залізничних коліях сигналіст повинен виконувати після їх повної зупинки з використанням тільки справних гальмових башмаків.

Зберігати гальмівні башмаки, які використовуються вроботі, сигналісти повинні на спеціальних стелажах, не допускаючи їх розкидання на міжколійях.

При закріпленні вагонів, що стоять, гальмівний башмак брати тільки за рукоятку. Роботу здійснювати в рукавицях.

Сигналісту забороняється:

    Ш встановлювати гальмівний башмак рукою під рухомі вагони; Ш при укладанні гальмівного башмака заходити в колію шляху; Ш підкладати під колісні пари сторонні предмети замістьгальмівнихбашмаків для закріплення вагонів.

У зимовий час при ожеледиці сигналіст повинен очищати робочу зону від снігу і льоду, а також здійснювати посипання піском або дрібним шлаком в перервах між маневрової роботою.

Дії при виникненні аварії або аварійної ситуації

В процесі роботи можуть виникнути такі аварійні ситуації: мимовільний рух вагонів по коліях, займання, витік, просипання небезпечної речовини, пошкодження тари або рухомого складу з небезпечним вантажем і інші надзвичайні події, які можуть привести до аварії, вибуху, пожежі, отруєння, опіків, травмування людей, а також випадки, коли в зоні сходження рухомого складу, аварії, катастрофи або пожежі виявилися вагони з небезпечним вантажем.

У разі виявлення самовільного руху вагонів по коліях сигналіст повинен негайно повідомити про це чергового по станції, вказавши при цьому номер шляху і напрямок руху вагонів.

Першочергові заходи і порядок дій сигналіста при ліквідації аварійних ситуацій з небезпечними вантажами, в тому числі вибуховими матеріалами, в процесі перевезення їх залізницями встановлено Правилами безпеки і порядком ліквідації аварійних ситуацій з небезпечними вантажами при перевезенні їх залізницями, затвердженим УЗ.

При ліквідації аварійної ситуації необхідно діяти відповідно до плану ліквідації аварій.

При виникненні аварійної ситуації сигналіст повинен припинити роботу і повідомити про те, що трапилося черговому по станції і далі виконувати його вказівки по попередженню нещасних випадків або усунення виниклої аварійної ситуації.

Сигналіст при виявленні пожежі повинен:

    * негайно повідомити про це особисто або через чергового по станції по телефону в пожежну частину (при цьому необхідно назвати місце виникнення пожежі, а також повідомити своє прізвище); * вжити заходів щодо виклику до місця пожежі керівника станції або іншої відповідальної особи; * вжити заходів до евакуації людей із зони пожежі, а також вжити заходів з гасіння пожежі (крім випадків загоряння небезпечних вантажів) наявними первинними засобами пожежогасіння.

При користуванні повітряно-пінними (порошковими, вуглекислотними) вогнегасниками струмінь піни (порошку, вуглекислоти) направляти в сторону від людей. При попаданні піни (порошку, вуглекислоти) на незахищені ділянки тіла необхідно стерти її хусткою або будь-якої тканиною і ретельно змити чистою водою.

У приміщеннях з внутрішніми пожежними кранами для гасіння пожежі необхідно залучати двох працівників: один розгортає рукав від крана до місця пожежі, другий, по команді розгортаючого рукав, відкриває кран.

При гасінні осередки загоряння кошмою полум'я слід накривати так, щоб вогонь з-під кошми не потрапляв на працівника, гасячого пожежу.

При гасінні полум'я піском совок, лопату не слід піднімати на рівень очей, щоб уникнути попадання в них піску.

Гасінняпалаючих предметів, розташованих на відстані більше 7 м від контактної мережі і повітряних ліній електропередачі, що знаходяться під напругою, допускається будь-якими вогнегасниками без зняття напруги. При цьому необхідно стежити, щоб струмінь води або піни не наблизився до контактної мережі і іншим частинам, щознаходяться під напругою, на відстань менше 2 м.

Гасити палаючі предмети, що знаходяться на відстані менше 2 м від контактної мережі, дозволяється тільки вуглекислотними або аерозольними вогнегасниками.

Прироботі з вуглекислотними вогнегасниками, щоб уникнути обмороження, не слід братися за розтруб незахищеною рукою.

Гасити палаючі предмети водою і повітряно-пінними вогнегасниками можна тільки після повідомлення керівника робіт або іншої відповідальної особи про те, що напруга з контактної мережі знята, і вона заземлена.

При загорянні незнеструмленого електрообладнання напругою до 1000В слід застосовувати тільки вуглекислотні вогнегасники.

При гасінні електроустановок, що знаходяться під напругою, не допускається підносити вогнегасник або розтруб ближче 1 метра до електроустановки і полум'я.

При загорянні на людині одягу необхідно якомога швидше погасити вогонь, але при цьому не можна збивати полум'я незахищеними руками. Спалахнувший одяг необхідно швидко скинути, зірвати, або погасити, заливаючи водою. На людину в одязі, що горить можна накинути щільну тканину, ковдру, брезент, які після ліквідації полум'я необхідно прибрати.

Дії по наданню першої допомоги потерпілим при травмуванні, отруєнні і інших пошкодженнях здоров'я

Механічні травми:

При отриманні постраждалим механічної травми, яка супроводжується кровотечею, необхідно терміново провести тимчасову зупинку кровотечі.

Ознаки кровотечі:

Ь при артеріальній кровотечі кров яскраво-червоного кольору витікає з рани пульсуючим струменем;

Ь при венозній кровотечі кров темна, не пульсує.

Способи тимчасової зупинки кровотечі в залежності від виду кровотечі:

    1) накладення стискаючої пов'язки; 2) накладення джгута; 3) максимальне згинання кінцівки; 4) притиснення артерії пальцями або кулаком.

Порядок надання першої медичної допомоги:

    1) при артеріальній кровотечі накласти вище рани кровоспинний джгут або закрутку, рухом в напрямку від рани протерти шкіру навколо рани спиртом (одеколоном), змастити краї рани йодом і накласти стерильну пов'язку. Джгут на кінцівки накладати вище місця поранення, обводячи його навколо піднятої догори кінцівки, попередньо оберненої будь-якої м'якою тканиною, і фіксувати на зовнішній стороні кінцівки. Після накладення першого витка джгута необхідно переконатися у відсутності пульсу. Наступні витки джгута накладати з меншим зусиллям. Під джгут (закрутку) обов'язково слід покласти записку із зазначенням часу його накладання. Джгут (закрутку) можна накласти не більше ніж на одну годину; 2) при венозній кровотечі накласти на рану стерильну серветку і давлячупов'язку.

Дати потерпілому знеболюючий засіб.

При дрібних ранах і саднах шкіру навколо них обробити 2% або 5% спиртовим розчином йоду, накласти бактерицидний лейкопластир чи пов'язку бинтом.

При переломі хребта забезпечити потерпілому повний спокій в положенні лежачи на спині, на жорсткому щиті.

При переломах кінцівок зробити іммобілізацію (знерухомлення) зламаної кінцівки (шинами або будь-якими підручними засобами - дошками, рейками) з фіксацією двох суміжних суглобів або фіксацією руки до тулуба, ноги до ноги.

При відкритих переломах необхідно змастити поверхню шкіри навколо рани 2% або 5% спиртовим розчином йоду і накласти стерильну пов'язку до накладення шини. Шину розташовувати так, щоб вона не лягала поверх рани і не давила на виступаючу кістку.

При вивиху необхідно зафіксувати кінцівку (шиною, рейкою) в нерухомому стані, а при розтягуванні зв'язок накласти на місце розтягнення тугу пов'язку і прикласти холод.

Травми очей

При пораненнях і сильних ударах ока (очей) слід накласти на обидва ока стерильну пов'язку. Не слід виймати із ока потерпілого потрапивші в нього предмети, щоб ще більше не пошкодити його.

При попаданні пилу або порошкоподібної речовини в очі промити їх слабким струменем проточної води.

При попаданні в очі хімічних речовин або отруйних технічних рідин очі слід рясно промити слабким струменем проточної води протягом 3 - 5 хвилин і накласти стерильну пов'язку.

При опіку очей гарячою водою паром промивати очі не рекомендується, на очі слід накласти стерильну пов'язку.

Електротравми

При ураженні електричним струмом необхідно якомога швидше звільнити потерпілого від дії електричного струму: відключити електроустановку за допомогою вимикача, рубильника шляхом зняття запобіжників або роз'єму штепсельних з'єднань. При напрузі до 1000В для звільнення потерпілого від дії струму можна перерубати провід (розрубуючи провід кожної фази окремо) сокирою з сухим дерев'яним держаком або відкинути його від потерпілого сухим ціпком, дошкою чи будь-яким іншим сухим предметом, що не проводить електричний струм. Для відділення потерпілого від струмоведучих частин або дроту можна відтягнути потерпілого від струмопровідних частин за одяг, якщо вона суха і відстає від тіла. Діяти при цьому слід однією рукою, дотримуючись заходів безпеки, щоб самому не опинитися в контакті з струмоведучою частиною електрообладнання і в зоні дії крокової напруги. При цьому не торкатися до потерпілого голими руками, поки він знаходиться під дією струму. Для цього той хто надає допомогу повинен одягнути діелектричні рукавички або обмотати руку шарфом, натягнути рукав піджака або пальто, накинути на потерпілого прогумовану тканину (плащ) або суху тканину.

При напрузі вище 1000В для відділення потерпілого від струмопровідних частин, той хто надає допомогу повинен одягнути діелектричні рукавички і боти і замість підручних засобів (сухої палиці, дошки, інших не проводячих електричний струм предметів) діяти ізолюючої штангою або ізолюючими кліщами (при їх наявності), розрахованими на відповідну напругу.

Якщо потерпілий знаходиться на висоті, то до припинення дії електричного струму слід вжити заходів щодо запобігання падіння потерпілого і отримання додаткової травми.

Порядок надання першої допомоги:

Розстебнути на постраждалому одяг, забезпечити приплив свіжого повітря, відновити дихання і кровообіг шляхом проведення йому штучного дихання і непрямого масажу серця (до відновлення пульсу і природного дихання), накласти пов'язку стерильним бинтом на місця електричних опіків і провести іммобілізацію (знерухомлення) переломів, вивихів, що виникли при падінні потерпілого (шинами, підручними засобами - дошками, рейками).

Термічні опіки

Ознаки опіку і порядок надання першої допомоги:

Ь при опіку першого ступеня (спостерігається почервоніння шкіри) слід охолодити обпечену частину тіла струменем холодної води (протягом 10 - 15 хвилин) або прикласти холод на 20 - 30 хвилин (пакет з льодом, снігом), змастити кремом, вазеліном і ін.;

Ь при опіку другого ступеня (утворюються пухирі, наповнені рідиною) необхідно накласти на обпечене місце стерильну пов'язку;

Ь при важкому опіку (некроз тканин) слід накласти на обпечене місце стерильну пов'язку. Постраждалого необхідно вдосталь напоїти гарячим чаєм і дати йому знеболювальний засіб.

При опіках другого і третього ступеня забороняється змащувати обпечене місце жиром або мазями, розкривати або проколювати пухирі, відривати пригорілі до шкіри частини одягу.

Опіки кислотами і лугами

При опіках кислотами обпечену ділянку тіла слід промити 2-процентним розчином питної соди. При відсутності питної соди слід рясно поливати обпечену ділянку тіла чистою водою.

При опіках лугами обпечену ділянку тіла слід обмити водою, підкисленою оцтовою або лимонною кислотами, або рясно поливати чистою водою.

На обпечену ділянку тіла накласти пов'язку стерильним бинтом і дати потерпілому знеболюючий засіб.

Отруєння

При отруєннях кислотами слід ретельно промити шлунок водою, для чого потерпілому треба дати випити 7 - 8 склянок теплої води і штучно викликати блювоту. Повторити цю процедуру слід 4 - 5 разів. Витрата води при промиванні шлунка до 10 літрів або до виділення чистої промивної води при блювоті. Потім дати постраждалому випити активоване вугілля.

При отруєнні газами потерпілого необхідно винести з приміщення на свіже повітря або влаштувати в приміщенні протяг, відкривши вікна і двері.

При зупинці дихання та серцевої діяльності провести штучне дихання і непрямий масаж серця.

Непритомність

У разі непритомності необхідно виконати наступні дії:

Ь переконатися в наявності у постраждалого пульсу на променевій або сонній артерії;

Ь звільнити грудну клітину потерпілого від одягу, що стискує і розстебнути поясний ремінь;

Ь покласти потерпілого і підняти ноги.

Якщо немає пульсу на сонної артерії - приступити до комплексу реанімації: штучне дихання, непрямий масаж серця.

При появі болю в животі або повторній непритомності - покласти холод (пляшка або пакет з холодною водою або снігом, або гіпотермічний пакет) на живіт.

У всіх випадках ураження електричним струмом, отримання механічних травм, важких термічних і хімічних опіків, отруєннях отруйними рідинами, газами і травмах очей потерпілого необхідно терміново доставити в найближчий медичний заклад.

Після закінчення роботи сигналіст повинен:

    Ш привести до лад своє робоче місце; Ш скласти сигнальні приладдя та інвентар в спеціально призначені для них місця; Ш зняти спецодяг і прибрати його в шафу гардеробної, здати чергування сигналісту, який заступає на зміну;

Забруднений і несправний спеціальний одяг і взуття при необхідності потрібно здати в прання, хімчистку або ремонт.

Про всі порушення вимог охорони праці, помічених після закінчення роботи, і про вжиті заходи до їх усунення сигналіст повинен повідомити чергового по станції.

Похожие статьи




Вимоги охорони праці для сигналістів

Предыдущая | Следующая