Гнучкість - Формоутворення трансформуючої кабінки-яблучко

Поняття гнучкості пішло в теорію композиції порівняно недавно і не получило ще свого достатньо чіткого пояснення, хоча сама гнучкість як композиційний принцип практично засвоюється вже давно і широко в різних областях мистецтва, в тому числі і в дизайні. На перший погляд він може показується протипоказник головному класичному принципу построєння композиції - її закінчення. Але це суперечить уявне. Воно усувається тим, що композиція розуміється більше глибше і ширше, ніж зовсім закінчена форма.

В сучаному глибокому баченні - це художня система, здатна до розвитку і зберігати при цьому свою цілісність. В такому вигляді вона завжди відносно закінчена. Гнучкість часто обумовлюється функцією форми. Вона знаходиться в природному світі, де зміни - явища закономірне, що виникає під дією на форму як внутрішніх, так і зовнішніх сил. Живі форми, змінювалися, остаються цілісним організмом.

В композиційному значенні гнучкість часто прирівнюється до динамічності, яка виражається в чисто зоровому чи механічному русі форми. Зоровою сприймається динаміка досягається різними композиційними прийомами. Її може доповнювати фізичне змінення форми в просторі і часі за рахунок перегруповання елементів, їх добавки, збавлення, зрушення, обертання і так далі. [3,с.151]

ФундерМакс Гомоген, EN 312, 2011р., Росія

Nokia, Morph, 2008р., Великобританія

Гнучкисть форм у трансформації дає великий плюс розроботці дизайнера. Гнучкість показує динаміку, рух.

Похожие статьи




Гнучкість - Формоутворення трансформуючої кабінки-яблучко

Предыдущая | Следующая