Рослинні ресурси та їх роль як автотрофів - Рослинні ресурси України

Автотрофи (гр. autos -- сам, trophe -- живити) -- здатні синтезувати органічні речовини з неорганічного вуглецю (СО2), використовуючи для цього енергію Сонця (фотосинтезуючі організми) або енергію екзотермічних реакцій окислення неорганічних речовин (хемосинтезуючі).

До фотосинтезуючих автотрофів належать усі зелені рослини, тобто організми, які містять хлорофіл. До хемосинезуючих автотрофів належить невелика кількість видів бактерій.

З появою автотрофних організмів, насамперед зелених рослин, став можливим синтез органічних речовин з неорганічних сполук завдяки використанню сонячної енергії (космічна роль рослин), а отже, існування і подальший розвиток життя.

З виникненням фотосинтезу відбулася дивергенція органічного світу в двох напрямках, які відрізнялися способом живлення (автотрофні і гетеротрофні організми). Завдяки появі автотрофних фотосинтезуючих організмів вода й атмосфера почали збагачуватися на вільний кисень. Це стало передумовою появи аеробних організмів, здатних до ефективнішого використання енергії в процесі життєдіяльності. Нагромадження кисню зумовило утворення у верхніх шарах атмосфери озонового екрана, який не пропускав згубного для життя ультрафіолетового випромінювання. Це забезпечило можливість виходу життя на суходіл. Поява фотосинтезуючих рослин, у свою чергу, забезпечила можливість існування і прогресивного розвитку гетеротрофних організмів.

Автотрофні рослини - це рослини, що створюють (продукують) органічну речовину з неорганічної (води, вуглекислого газу та мінеральних солей) за рахунок сонячної енергії в процесі фотосинтезу.

Похожие статьи




Рослинні ресурси та їх роль як автотрофів - Рослинні ресурси України

Предыдущая | Следующая