Обстеження води місцевих водойм - Водойми рідного краю. Їх стан та охорона

Хімічний склад природних вод - це комплекс розчинених газів, мінеральних солей та органічних сполук, що знаходяться в природних водах. Сучасні фізико-хімічні методи дають змогу визначити понад 80 хімічних елементів, присутніх у гідросфері Землі. Проте багато елементів міститься в природних водах у надзвичайно малих кількостях, які не можливо виявити внаслідок недостатньої чутливості методів аналізу. Хімічний склад природних вод - важлива складова частина поняття якості води, враховується при організації водопостачання, дослідженнях процесів забруднення вод морів, річок, озер, водосховищ, ставків, скиданні стічних вод після очищення у водотоки та водойми, при плануванні заходів з охорони вод.

Забруднення вод -- насичення вод, водотоків і водойм речовинами в таких кількостях або сполученнях, які погіршують якість води та зумовлюють несприятливі наслідки.

Забруднення вод (в гідрохімії) -- перевищення концентрацій хімічних речовин чи значень показників фізичних властивостей води водних об'єктів над гранично допустимими концентраціями (ГДК), яке спричиняє порушення норм якості води.

Терміни дотичні:

Засмічення вод -- привнесення у водні об'єкти сторонніх нерозчинних предметів і матеріалів.

Виснаження вод -- зменшення кількості води у водному об'єкті або погіршення її якості, що відбувається під впливом діяльності людини і має стійку направленість.

Забруднювач або джерело забруднення -- об'єкт, який вносить у природні води хімічні речовини, мікроорганізми або тепло, що призводить до погіршення якості вод. Термін "забруднювач" не можна вживати замість терміна "забруднювальна речовина".

Джерела забруднення вод класифікують за різними ознаками:

    * за походженням -- джерела забруднення поділяються на антропогенні (промислові, житлово-комунальні, сільськогосподарські, транспортні тощо) та природні (атмосферні, гідросферні, літосферні); * за локалізацією -- на точкові, лінійні, площинні; * за тривалістю впливу -- на постійні, періодичні та епізодичні; * за видом носія забруднювальних компонентів -- на стічні, скидні (зрошувальні та дренажні), інфільтраційні та підземні води, води поверхневого стоку, атмосферні опади.

Головним джерелом забруднення природних вод є стічні води (промислові, господарсько-побутові, сільськогосподарські), серед яких за токсичністю виділяються промислові стічні води.

За видами забруднення вод виділяють:

    * Хімічне (неорганічне і органічне); * Фізичне (теплове, радіаційне); * Біологічне (мікроорганізмами, гельмінтологічне, гідрофлорне).

Для забезпечення необхідного стану води природних водних об'єктів необхідно розробляти та реалізовувати заходи з охорони вод.

Похожие статьи




Обстеження води місцевих водойм - Водойми рідного краю. Їх стан та охорона

Предыдущая | Следующая