Практична робота по виявленні стану водойми - Водойми рідного краю. Їх стан та охорона

Води на Землі і багато, і мало. Її багато в морях і океанах, але морська солона вода не придатна для питва, а також для використання людиною в побуті, в сільському господарстві, на виробництві. Прісної води на планеті замало. Основні запаси прісної води зосереджені в полярних льодах і доки не доступні для використання. Для своїх потреб людина використовує два джерела прісної води: грунтові води (підземні) і поверхневий стік (струмки, річки, озера, водосховища). Запаси прісної води ще більше скорочуються із-за забруднення. Водойми забруднюються стічними водами промислових підприємств, комунальних підприємств, при заготівлі і сплаві лісу, водами шахт, нафтопромислів, викидами транспорту.

Людям потрібна вода, і не просто вода, а чиста, прісна вода, люди постійно відчувають у ній нестачу, її замало на планеті, а людина забруднює її все більше і більше, тому воду потрібно берегти!

Висновок. Людям потрібна тільки чиста, прісна вода, її на планеті замало, а людина забруднює її все більше і більше, тому воду потрібно берегти!

Домовившись про візит у міську лабораторії Державної санітарно - епідеміологічної служби, приготував відібрану воду з місцевої водойми, що знаходиться на селищі Перемога, ставок ОЦЕС №2, пляж "Розвага".

Воду набрали у відро, а потім перелив у пляшку. Цю відібрану воду привезли до лабораторії. Над нею проведемо обстеження по виявленні її хімічного складу та забруднення.

Лаборанти використовують у своїй роботі з аналізу води такі довідники.

Проведення аналізу відібраної води під моїм поглядом та участю

№ з/п

Дослідження

Спостереження

Висновок

1.

Титруємо загальну жорсткість річкової води ( солі кальцію, магнію).

Зміна під впливом реагентів колір води змінюється від фіолетового до стійкого синього.

Обстеження показало 12,0 мг-екв/дм3, що є перевищенням граничної норми на2,0 мг-екв/дм3.

2.

Титруємо на вміст хлоридів річкової води.

Зміна під впливом реагентів від жовтого кольору до червоного (кольору м'ясних помиїв).

Обстеження показало 171,0 мг/дм3, що є нормою (гранично допустима - не більше 350,0 мг/дм3).

3.

Досліджуємо на вміст сульфатів, кисень, залізо, групу азотів (аміак, нітратів).

Спостерігаємо за виявленням вмісту кисню, заліза та вмісту забруднення.

Вміст сульфатів 250, 0 мг/дм3 є нормою (гранично допустима не більше 500,0 мг/дм3); розчинений кисень 7,7 мг/дм3 (не менше 4,0 мг/дм3); залізо - 0,39 мг/дм3 перевищує норму ( гранично допустима норма - не більше 0, 3 мг/дм3); аміаку норма - 0,14 мг/дм3 (гранично допустима - не більше 2,0 мг/дм3; нітратів норма - 6, 5 мг/дм3(гранично допустима - не більше 45,0 мг/дм3).

Висновки лікаря: Досліджувана проба води з поверхневого водоймища по вмісту заліза та за показниками загальної жорсткості не відповідає вимогам Сан П і Н 4630-88 "Санітарним правилам і нормам охорони поверхневих вод від забруднення".

Похожие статьи




Практична робота по виявленні стану водойми - Водойми рідного краю. Їх стан та охорона

Предыдущая | Следующая